Jeśli niedawno przełączyłeś się z przeglądarkowej wersji serwisu Netflix na aplikację w systemie Windows 11, aby móc pobierać treści. To w tym artykule dowiesz się, jak szybko i łatwo przenieść lokalizację instalacji aplikacji Netflix w systemie Windows 11. Jednak w zależności od konfiguracji dysku komputera może to nie być możliwe. Ale przekonasz się wkrótce.

Po ogromnym sukcesie na urządzeniach mobilnych, Netflix w końcu dał aplikacji Windows możliwość pobierania treści do przeglądania w trybie offline. Jeśli nie znasz tej funkcji, umożliwia ona pobieranie odcinków programów telewizyjnych i filmów na komputer z systemem Windows w celu przeglądania ich w trybie offline, zamiast przesyłania strumieniowego treści. Jest to bardzo wygodny sposób na oglądanie treści, jeśli jesteś w ruchu w obszarach o okropnych / niestabilnych połączeniach internetowych.

Podczas korzystania z tej funkcji na urządzeniach mobilnych zawartość Netflix zostanie automatycznie pobrana do pamięci telefonu, co nie stanowi problemu, ponieważ większość urządzeń ma tylko jedną partycję/lokalizację pamięci. Jednak na komputerach z systemem Windows użytkownicy zazwyczaj mają zainstalowany więcej niż jeden dysk twardy, przy czym większość z nich ma dysk SSD do uruchamiania systemu Windows 10 i dysk twardy do przechowywania treści, takich jak zdjęcia, filmy itp.

Ponieważ zawartość Netflix jest na ogół dość duża, może z łatwością wypełnić zawartość dysku SSD, dlatego najlepiej przenieść aplikację Netflix i ścieżkę pobierania do innej lokalizacji. Niestety nie jest to najłatwiejsza rzecz do zrobienia w przypadku aplikacji takich jak Netflix, więc postępuj zgodnie z tym artykułem, aby dowiedzieć się, jak zmienić lokalizację przechowywania pobrań Netflix w systemie Windows 11 i 10.

Jak zmienić lokalizację, do której Netflix pobiera treści w systemie Windows 11? Przenieś instalację Netflix w systemie Windows.

Aby zmienić lokalizację pobierania treści Netflix w systemie Windows 10 lub 11, musisz wykonać następujące czynności.

  • Najpierw otwórz Ustawienia, kliknij Aplikacje, a następnie znajdź Netflix.
  • Teraz kliknij trzy kropki po prawej stronie i wybierz Przenieś.
  • Na koniec wybierz lokalizację, do której chcesz przenieść Netflix.

WAŻNE: Jeśli opcja jest wyszarzona, możliwe są dwie przyczyny. Po pierwsze, nie masz wystarczającej ilości miejsca na innych dyskach, aby móc przenieść aplikację. Po drugie, dysk nie jest obsługiwany. Z jakiegoś powodu niektóre karty SD nie obsługują opcji przenoszenia. Chociaż nie ma prawdziwych informacji, dlaczego.

Niestety obecnie nie jest możliwe podzielenie miejsca przechowywania treści Netflix na wiele dysków/partycji. Wszystko będzie więc przechowywane w jednym miejscu.

Ilość danych, które masz w serwisie Netflix, wpłynie na czas trwania transferu. Jeśli po prostu przenosisz aplikację bez niczego w środku, zmiana zajmie tylko kilka sekund, jednak jeśli przenosisz dość duży plik, możesz trochę poczekać. Gdy optymalizujesz korzystanie z serwisu Netflix, zapoznaj się z naszymi innymi przewodnikami po serwisie Netflix.