UsbDummyProtect Download

UsbDummyProtect to ciekawe narzędzie, które działa w bardzo prosty sposób. Program analizuje nasze urządzenie USB (dysk, pendrive), a następnie wypełnia całe pozostałe wolne miejsce tzw. plikiem dummy w taki sposób, aby nie zostało już miejsca na nic innego.

Działanie programu jest bardzo przydatne w sytuacji, gdy na pendrive mamy jakieś ważne dane, a zawartość urządzenia nie zmienia się zbyt często. Możemy wtedy użyć programu po to, aby uniemożliwić wirusom czy innym szkodnikom tworzenie własnych zainfekowanych plików – nie będzie dla nich po prostu miejsca. Wirusy i szkodliwe oprogramowanie nie będą wtedy miały możliwości zagrzania miejsca na naszych urządzeniach.

UsbDummyProtect jest bardzo prosty w obsłudze. Proces tworzenia pliku dummy zaczynamy od przekopiowania aplikacji na nasze przenośne urządzenie (posiada ona tylko 12kB). Następnie uruchamiamy program i wciskamy klawisz [Enter]. Aplikacja sprawdzi ilość wolnego miejsca na dysku, a następnie utworzy plik, który wypełni całą pozostałą przestrzeń naszego urządzenia.