BitDefender USB Immunizer Download

BitDefender USB Immunizer to bardzo prosty program, pomocny w zabezpieczeniu dysków USB oraz pendrive’ów przed szkodnikami, które opierają się na pliku autorun.inf odpowiedzialnym za automatyczne uruchamianie zawartości urządzenia. Podobnie jak nośniki CD/DVD, również pendrive’y i dyski USB posiadają obsługę funkcji autorun. Może ona być bardzo łatwo wykorzystana przez złośliwe oprogramowanie, które utworzy własny plik wykonujący szkodliwą operację po podłączeniu dysku USB do komputera.

USB Immunizer zabezpiecza dysk USB przed działaniem takich wirusów poprzez utworzenie własnego, specjalnie zabezpieczonego pliku autorun.inf, który nie może zostać usunięty ani zastąpiony. Mamy dzięki temu pewność, że żaden szkodnik działający na zasadzie automatycznego uruchamiania nie dostanie się na nasze urządzenia przenośne. Jest to zwłaszcza przydatne w zamkniętych sieciach biznesowych, które opierają się w dużej mierze na wymianie danych przez USB.

Interfejs programu jest bardzo przejrzysty, a zabezpieczenie nośnika USB ogranicza się do jednego kliknięcia myszką. Po uruchomieniu aplikacji, naszym oczom ukaże się niewielkie okienko z ikonką oraz nazwą podłączonego pendrive’a. Jeżeli ikona świeci się czerwonym kolorem, to znaczy, że dysk nie jest zabezpieczony. Wystarczy kliknąć w miniaturkę dysku USB, a program automatycznie utworzy swój własny plik autorun.inf. Zabezpieczenie usunąć możemy tylko poprzez sformatowanie pendrive’a.

USB Immunizer nie posiada zbyt wielu ustawień, niemniej jednak znajdziemy dość ciekawą funkcję, która pozwala na automatyczne zabezpieczanie wszystkich dysków podłączonych do komputera po tym, jak uruchomimy program.