Prey Anti-Theft Download

Prey to klient serwisu internetowego, który pozwala nam śledzić swoje urządzenia i chronić je przed kradzieżą. Program posiada mnóstwo funkcji, które umożliwiają zlokalizowanie zaginionego laptopa, tabletu bądź smartfona. Prey wykonuje raport z urządzenia i wysyła go do panelu użytkownika online, z którego możemy odczytać niezbędne informacje dotyczące aktualnej sytuacji zaginionego sprzętu. Warto zaznaczyć, że Prey nie istnieje jako aplikacja w systemie - program uruchamiany jest jako usługa działająca w tle, nie znajdziemy tutaj żadnego tradycyjnego interfejsu. Dzięki temu złodziej nie domyśli się, że na urządzeniu może być zainstalowane oprogramowanie szpiegujące.

Cała obsługa programu została przeniesiona do panelu użytkownika na stronie preyproject.com. Po zalogowaniu się mamy dostęp do swoich urządzeń, które zostały powiązane z kontem. Możemy tu dostosować informacje, które Prey ma gromadzić na temat naszego urządzenia. Do dyspozycji mamy lokalizowanie urządzenia za pomocą modułu GPS, przechwytywanie informacji dotyczących statusu sieci, listy aktywnych połączeń oraz najbliższych punktów dostępowych WiFi. Możemy także ustawić tworzenie zrzutów ekranu oraz, co najciekawsze, ustawić Prey w taki sposób, aby przy każdym raporcie wykonywał zdjęcie wbudowaną w laptopa kamerą, dzięki czemu jest szansa, że uchwycimy złodzieja na zdjęciu.

Poza funkcją raportowania informacji do panelu użytkownika, Prey umożliwia nam zdalne przejęcie kontroli nad urządzeniem. Możemy uruchomić alarm na urządzeniu, który przez 30 sekund będzie wydawał dźwięk, jak również wyświetlić na pulpicie komunikat ostrzegawczy. Prey daje możliwość wykonania także bardziej radykalnych ruchów, jak zdalne usunięcie ciasteczek w przeglądarce i zapisanych haseł e-mail czy też po prostu zablokowanie urządzenia do momentu, aż wpiszemy hasło odblokowujące.