Active WebCam Download

Active WebCam to ciekawy program do monitoringu i rejestru aktywności na komputerze, przy użyciu kamerki internetowej. Potrafi wyłapać obrazy do 30 klatek animacji na sekunde z rozmaitych urządzeń wideo (kamery internetowe, analogowe, USB czy karty telewizyjne). Program potrafi nadawać przechycony materiał wideo z komputera, a także umieścić go na serwerze FTP - transmisja może być oglądana za pośrednictwem przeglądarki. Zaletą jest możliwość jednoczesnego nagrywania i nadawania z nieograniczonej liczby kamer.

Ciekawą funkcją programu Active WebCam jest wykrywanie ruchu w monitorowanym obszarze. Nadzór komputera można ustawić na całej widoczności kamerki internetowej. Jeśli w zasięgu pojawi się np. niepowołana osoba, program włącza alarm dźwiękowy, wysyła powiadomienie emailem z wykonanym zrzutem obrazu, a także rozpoczyna nagrywanie i transmisję wideo online. Co więcej, funkcja nagrywania obrazu i dźwięku może być zabezpieczona hasłem, przez co nie wzbudza podejrzeń w trakcie wykonywania pracy.

Ponadto Active WebCam umożliwia tworzenie dowolnej liczby okien z nową kamerą, dzięki czemu można obserwować kilka wybranych aktywności, wyszukiwanie podłączonych kamer, otwarcie nagranych materiałów wideo z różnych kamer, tworzenie własnego miejsca w sieci do przeglądania utworzonych plików, edycję i zapis, a także ustawienie harmonogramu zadań. Konwertuje również wideo do formatów AWLive, AVI, WMV, MPEG.