HWiNFO64 Download

Program skierowany do użytkowników, którzy chcą dowiedzieć się, jakie podzespoły znajdują się w ich komputerach. HWiNFO64 sprawnie identyfikuje takie elementy jak procesor, płyta główna, karta graficzna, RAM czy napęd DVD. Jest regularnie aktualizowany, więc baza sprzętu zawsze obejmuje nawet najnowsze modele.

HWiNFO64 wspiera na przykład procesory Intel Core 4. generacji (Haswell), bez problemu radzi sobie także z większością podzespołów wydanych przy okazji premiery Windowsa 8 (nowe laptopy). Obsługuje technologię S.M.A.R.T., która pozwala na ocenę kondycji dysku twardego i przewidzenie ewentualnych awarii.

Najnowsza wersja aplikacji może także pochwalić się częściową obsługą pamięci typu DDR4. Oprócz prezentowania informacji o tego rodzaju podzespołach HWiNFO64 jest w stanie wykonywać testy wydajności poszczególnych elementów komputera, porównywać je z danymi referencyjnymi w bazie i monitorować temperaturę.

Aplikacja jest całkowicie bezpłatna i występuje w dwóch wariantach - HWiNFO32 jest przeznaczony do systemów 32-bitowych, a HWiNFO64 dla platform 64-bitowych. Informacje na temat rodzaju platformy można uzyskać w zakładce System w Panelu sterowania Windows.

Wbrew pozorom program nie jest skierowany wyłącznie do zaawansowanych użytkowników. Jego obsługa jest stosunkowo prosta. Mniej doświadczonym właścicielom komputerów HWiNFO64 przyda się np. przed wystawieniemużywanego peceta na sprzedaż na Allegro w celu wypisania jego parametrów.


Kilka głównych cech programu HWiNFO64:

  • Szczegółowe informacje na temat podzespołów komputera
  • Monitorowanie stanu systemu
  • Podstawowe benchmarki
  • Możliwość tworzenia raportów w formacie tekstowych oraz CSV, XML, HTML i MHTML
  • Częste uaktualnienia
  • Komponenty komputera ukazane w postaci drzewek
  • Wyświetlanie danych odczytywanych z monitorów sprzętowych