Glary Utilities Slim Download

Glary Utilities Slim to cieszący się popularnością wśród pecetowych użytkowników program, który okaże się przydatny, gdy zechcemy zadbać o czystość w systemie bez konieczności używania skomplikowanych aplikacji. W programie znajdziemy funkcje odpowiedzialne za oczyszczanie dysku z niepotrzebnych plików, optymalizowanie systemu, analizowanie dysków, zarządzanie procesami czy też zacieranie śladów po surfowaniu w Internecie.

Program jest także centrum zarządzania, z poziomu którego mamy dostęp do wielu wbudowanych w Windowsa narzędzi. Interfejs aplikacji jest wykonany na wysokim poziomie, powinien zadowolić fanów przyjemnych dla oka rozwiązań. Obsługa Glary Utilities Slim jest bardzo prosta – w niewielkim oknie programu znajdziemy podział na zakładki, takie jak Status, Konserwacja czy Moduły.

W zakładce Konserwacja znajdziemy opcje umożliwiające czyszczenie rejestru z nieważnych lub nieprawidłowych wpisów, naprawianie skrótów, kasowanie niebezpiecznych pozycji z autostartu, usuwanie plików tymczasowych, wymazywanie historii i ciasteczek, a nawet usuwanie szkodliwego oprogramowania typu spyware. Jeszcze więcej opcji zaoferuje nam zakładka Moduły, gdzie miejsce znalazły dodatkowo skróty do poszczególnych narzędzi systemowych przy jednoczesnym zachowaniu porządku poprzez pogrupowanie odnośników z podziałem na kategorie (oczyszczanie, optymalizacja, prywatność, pliki i foldery, narzędzia systemowe).

Ustawienia programu umożliwiają uaktywnienie automatycznej konserwacji systemu. Możemy ustawić automatyczne wymazywanie śladów internetowych, jak również skorzystać z harmonogramu i zaplanować konkretne zadania na odpowiednie terminy. Działanie programu wiąże się także z tworzeniem kopii zapasowych przez „Centrum przywracania”, co sprawia, że korzystanie z Glary Utilities Slim jest bezpieczne i nie powoduje nieodwracalnych zmian w systemie.