Free Audio Editor 2012 Download

Program oferuje szereg narzędzi do obróbki i modyfikacji ścieżek dźwiękowych. Można je wgrać bezpośrednio z twardego dysku, ale również z płyty CD, „wyciągnąć” z portalu You Tube, bądź nagrać przy użyciu mikrofonu. Free Audio Editor 2012 funkcjonuje też podczas edycji kilku plików jednocześnie.

Rozbudowany interfejs, który skądinąd możemy ułożyć według własnych preferencji, pozwala użytkownikowi szybko przeglądać i korzystać z wszystkich opcji programu. W domyślnej konfiguracji z lewej strony jest tabela z efektami dźwiękowymi, które stosuje się do obróbki audio. Znajduje się tu między innymi funkcja redukcji szumów, efekty echa bądź chóru, czy różnego rodzaju filtry. Wszystkie te kombinacje działają wraz z podglądem w czasie rzeczywistym. Górny interfejs umożliwia również edycję polegającą na wycinaniu, kopiowaniu, usuwaniu oraz wklejaniu w obrębie ścieżki dźwiękowej.

Producenci wyposażyli aplikację również w syntezator mowy, odczytujący plik w formie tekstowej, możliwość nagrania płyty CD z poziomu programu, oraz przydatny tutorial dostępny przy uruchomieniu.