Free Video Cutter Download

Free Video Cutter to niewielkie narzędzie, za pomocą którego wytniemy określony fragment z pliku filmowego oraz zapiszemy go do jednego z wybranych formatów MPEG4, DivX, WMV, MOV, FLV lub MP3 (sam dźwięk). Pozwala to na wycinanie interesujących scen z filmu lub dzielenie dużego materiału na mniejsze części. Program współpracuje z większością popularnych formatów filmowych.

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, a interfejs ograniczony do niewielkiego okna, na którym umieszczono wszystkie potrzebne opcje. Aby rozpocząć pracę, należy wybrać plik z filmem - można to zrobić za pomocą okna Eksploratora. Do zaznaczenia fragmentu, który chcemy wyciąć, wystarczy użyć dwóch suwaków. Pierwszym suwakiem określamy pozycję początkową, natomiast drugim suwakiem miejsce, w którym zakończy się wycinanie filmu.

Podczas zaznaczania pozycji do wycięcia, użytkownik ma cały czas podgląd filmu na podstawie miniatur, które zostały utworzone w procesie importowania filmu do programu. Opcje programu umożliwiają ustawienie parametru “Precision”, od którego zależy ilość utworzonych miniatur, a co za tym idzie precyzja, z jaką możemy ustalić miejsca początku i końca cięcia.

Wycinanie filmu odbywa się bardzo szybko, na dysku utworzony zostanie nowy plik z naszym fragmentem, a oryginalny materiał wideo pozostanie nienaruszony.