Windows Live Movie Maker Download

Dostarczany przez firmę Microsoft prosty w obsłudze program do tworzenia i edytowania własnych filmów. Pozwala na łączenie klipów wideo oraz zdjęć, a także udostępnianie efektów swojej pracy lokalnie lub w internecie. Obsługuje wszystkie popularne rodzaje kamer cyfrowych oraz formatów plików.

Wśród rozpoznawanych rozszerzeń warto wymienić WMV, AVI, 3GP, 3GPP, MPEG-1, MPEG-2, MJPEG, JPEG, TIFF, GIF, BMP czy PNG. Użytkownicy Windowsa 7 mogą również odtwarzać pliki MOV, QT, AVCHD oraz MPEG-4. Aplikacja cechuje się przejrzystym interfejsem opartym na wstążkach (ribbons).

Windows Live Movie Maker jest częścią pakietu Windows Live Essentials. Chcąc zainstalować tylko tę aplikację musimy podczas setupu odznaczyć pozostałe programy. Obsługa opiera się na metodzie przeciągnij i upuść. Zdjęcia i filmy do edycji wystarczy wrzucić do głównego okna aplikacji.

Funkcja AutoMovie automatycznie dodaje tytuł, efekty przejścia czy zoomu. Umożliwia również dorzucenie do naszego filmu tła dźwiękowego - może to być dowolny plik muzyczny zapisany na dysku twardym. Propozycję programu da się następnie zmodyfikować i poprawić ręcznie.

Windows Live Movie Maker pozwala na nagranie gotowego wideo na płytę DVD, wysłanie go e-mailem, a po instalacji wtyczki także udostępnienie na Facebooku lub YouTube'ie. Film może mieć proporcje boków 4:3 lub 16:9. Możliwa jest konwersja na format przyjazny telefonom komórkowym. Do tego dochodzi obsługa HD.

Opisywany program nie oferuje może zbyt wielu efektów czy filtrów - nadrabia za to prostotą obsługi. Własny film może w nim stworzyć nawet osoba, która dotychczas w ogóle nie miała kontaktu z programami do edycji wideo.