Microsoft Visual Studio 2010 Professional Download

Microsoft Visual Studio 2010 Professional jest profesjonalnym środowiskiem firmy Microsoft stworzonym dla deweloperów. Umożliwia tworzenie i projektowanie oprogramowania konsolowego, a także projektowanie serwerów Web i aplikacji. Zaletą jest praca z kilkoma platformami jednocześnie (m.in. SharePoint czy aplikacją Cloud), możliwość przyspieszenia procesu kodowania czy integracja z Test Driven Development i narzędziami do debugowania.

Środowisko Microsoft Visual Studio 2010 Professional pozwala na budowanie wydajnych aplikacji wbudowanych w system Windows 7 przy użyciu języka C++. Uproszczono również tworzenie aplikacji WPF i RIA, poprzez wiązanie danych metodą przeciągania i upuszczania i za pomocą projektantów. Wwersji 2010 dodano również narzędzie Windows Azure, które pozwala na tworzenie aplikacji opartych o technologię chmury, a także ułatwiono proces programowania opartego na testowaniu (Test Driven Development, TDD). Ponadto dzięki Concurrency Runtime i Parallel Library możliwa jest teraz łatwiejsza i równoległa praca aplikacji.  

Microsoft Visual Studio 2010 Professional pozwala tworzyć aplikacje na platformy: .NET FrameworkMicrosoft Windows, Windows Mobile, Windows CE oraz Microsoft Silverlight.