Dev-C++ Download

Dev-C++ to darmowe i bardzo popularne zarówno wśród początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników środowisko programistyczne IDE obsługujące język C i C++ działające w systemie Windows. Co prawda jest to ulubione narzędzie początkujących, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w programowaniu, jednak zaawansowani użytkownicy również nie spisują Dev-C++ na straty – nadal świetnie się sprawdza nawet przy dużych projektach.

Dev-C++ został wyposażony we wszystkie niezbędne dla programisty narzędzia, które pozwolą zmaksymalizować wydajność wykonywanej przez niego pracy. Co prawda środowisko wyposażone jest w ogromną liczbę opcji, ale przyjazny interfejs i prosta obsługa pozwalają wykorzystać wszystkie funkcje nawet początkującemu użytkownikowi. Dev-C++ umożliwia tworzenie zarówno niewielkich programów, jak i dużych aplikacji z zaawansowanym interfejsem graficznym – zarówno statycznym, jak i dynamicznym z wykorzystaniem bibliotek Direct3D oraz OpenGL.

A jakie funkcje znajdziemy w środowisku Dev-C++? Są to między innymi mechanizmy kart, pozwalające pracować z wieloma projektami jednocześnie, jak również wbudowany klient systemu kontroli wersji CVS etc. Warto również wspomnieć o tym, że producent udostępnił również wersję portable, która nie wymaga instalacji i jest gotowa do użycia zaraz po ściągnięciu lub na dowolnym komputerze po zapisaniu na przenośną pamięć USB.