FL Studio Download

FL Studio to bardzo profesjonalne i zaawansowane oprogramowanie do komponowania, nagrywania, edycji, aranżacji, masteringu i miksowania muzyki w wysokiej jakości. Program, który do niedawna znany był pod nazwą Fruity Loops jest rozwijany nieprzerwanie od ponad 12 lat.

FL Studio to narzędzie nie tylko dla początkującego twórcy – zalety programu docenili artyści nie tylko z Polski, ale również z całego świata. Za pomocą FL Studio możemy stworzyć kompletne utwory, opracować podkłady, łączyć je z wokalem a następnie edytować i dopracować w najdrobniejszych szczegółach.

Co prawda program ma bardzo wiele zaawansowanych funkcji, ale mimo to jest dość prosty w obsłudze, zaś liczne poradniki i filmy instruktażowe pozwalają nawet początkującym tworzyć swoją muzykę. Interfejs programu na pierwszy rzut oka wydaje się skomplikowany, ale posiada najważniejsze funkcje obsługujące między innymi system MIDI. Program pozwala także stworzyć wielokanałowe linie melodyczne wzbogacając gotowy utwór.

Do zalet programu należy także możliwość ustawienia tempa, długości trwania poszczególnych dźwięków czy wysokości tonów. Warto także wspomnieć o otwartej architekturze programu FL Studio, która pozwala na dowolne rozbudowywanie jego możliwości. Demonstracyjna wersja oferuje niemal pełną funkcjonalność pełnej wersji bez ograniczeń czasowych, jednak wyłączono możliwość zapisu projektu.