Audacity Download

Audacity to darmowa aplikacja do nagrywania, edytowania i obróbki dźwięku. Program jest łatwy w użyciu, początkujący użytkownik nie będzie miał z nim problemów. Audacity spełni wymagania wszystkich osób, które potrzebują dokonać prac związanych z edycją plików dźwiękowych. To prawdziwy kombajn muzyczny, wyposażony w mnóstwo funkcji, które normalnie dostępne są tylko w komercyjnych aplikacjach.

Program umożliwia nagrywanie własnych plików dźwiękowych jak również otwieranie i edytowanie istniejących. Edycja plików obejmuje zarówno podstawowe funkcje, takie jak wycinanie, kopiowanie, łączenie czy mieszanie ze sobą nagrań, jak również bardziej zaawansowane opcje pozwalające uzyskać satysfakcjonujące efekty. Obsługiwane formaty to Ogg Vorbis, MP3 i WAV. Dodatkowo użytkownik może użyć programu w celu zgrania kaset muzycznych i innych nagrań do formatu cyfrowego lub na płyty Audio. 

  • Opcje importu i eksportu

Program wspiera wszystkie popularne formaty plików audio. Audacity oferuje obsługę WAV, MP3, AIFF, AU, FLAC oraz Ogg Vorbis zarówno podczas importowania jak i eksportowania plików (aby eksportować pliki do formatu MP3 potrzebna jest wtyczka LAME Encoder). Program posiada funkcję On-Demand, która pozwala na błyskawiczne importowanie i pracę z dużymi plikami WAV oraz AIFF.

  • Efekty

Dzięki bogatej bibliotece efektów, które możemy nałożyć na nasze nagrania, możemy być pewni, że z Audacity osiągniemy rezultat, który w pełni nas usatysfakcjonuje. Program pozwala na zmianę tonu oraz tempa nagrania, usuwanie szumów i innych zakłóceń oraz korekty dźwięku poprzez rozbudowany Equalizer i efekty typu Bass Boost. Użytkownik może dostosować ustawienia głośności oraz efekty wzmacniania oraz zanikania sygnału w początkowych i końcowych partiach nagrania. Audacity posiada również funkcję Remove Vocals, dzięki której możemy usuwać partie śpiewane z piosenek i przygotowywać plik pod karaoke. To tylko część możliwości programu, znajdziemy tu również takie efekty jak Echo, Phaser, Wahwah, rozciąganie dźwięku w czasie oraz wiele, wiele innych.

  • Wsparcie dla wtyczek

Program jest kompatybilny z LADSPA, Nyquist, VST oraz Audio Unit, co pozwala na rozbudowywanie możliwości programu o nowe efekty oraz instrumenty VST.