IObit Uninstaller Download

IObit Uninstaller to bardzo ciekawe i niewymagające instalacji narzędzie do odinstalowywania zbędnego i nieużywanego oprogramowania. Program działa na podobnej zasadzie jak narzędzie wbudowane w system operacyjny, ale charakteryzuje się dużo wyższą skutecznością.

Program IObit Uninstaller oprócz podstawowej funkcjonalności posiada również szereg dodatkowych możliwości i dodatków, które przydadzą się przy zarządzaniu oprogramowaniem zainstalowanym w systemie. Główna funkcja programu działa w dwóch trybach. W pierwszym, standardowym trybie program korzysta ze zwykłych deinstalatorów, w które wyposażone są zainstalowane na dysku programy.

W drugim trybie program IObit Uninstaller używa technik, które są niezbędne w przypadku niepowodzenia tradycyjnych sposobów. W tym przypadku aplikacja tworzy punkt przywracania systemu, a następnie kasuje pliki programu i skanuje w poszukiwaniu wszystkich powiązań w rejestrze i systemie plików.

Jeśli żaden z powyższych sposobów nie zadziała, ostatnią deską ratunku jest funkcja Forced Uninstall, która przydaje się przy kasowaniu najbardziej problematycznych programów. Przydatnym dodatkiem jest funkcja pozwalająca zarządzać aktualizacjami oraz moduł do kasowania pasków narzędziowych i innych zbędnych dodatków do przeglądarek, które są instalowane wraz z niektórymi programami.