Revo Uninstaller Download

Revo Uninstaller to przydatne narzędzie do usuwania zainstalowanych na dysku aplikacji. Odinstalowywanie programów za pomocą Revo Uninstaller, w odróżnieniu od oferowanego przez system narzędzia “Dodaj / Usuń Programy”, charakteryzuje się większą szybkością działania oraz dodatkowymi opcjami, dzięki którym usuniemy z komputera wszystkie wpisy rejestru oraz pozostałe pliki związane z daną aplikacją. Deinstalator jest dobrym wyborem dla osób, które chcą szybko i w pełni usunąć poszczególne aplikacje bez pozostawiania na dysku zbędnych plików.

Wszystkie funkcje programu podzielone są na osobne zakładki, dzięki czemu interfejs jest dość przejrzysty i prosty w obsłudze. Zakładka Uninstaller wyświetla listę zainstalowanych programów w postaci siatki ikon. Każdy program możemy odinstalować lub przejrzeć jego wpisy do rejestru bądź przejść do jego lokalizacji.

Z kolei zakładka z narzędziami zawiera pomocne dodatki, które pozwolą utrzymać większy porządek na komputerze. Znajdziemy tu menedżer autostartu, czyli listę wszystkich aplikacji, które włączają się podczas uruchamiania systemu. Każdy element możemy odznaczyć, pozostawiając tylko najpotrzebniejsze aplikacje, co znacznie przyspieszy proces włączania komputera. Zakładka narzędziowa wyświetla również szybkie odnośniki do trudniej dostępnych funkcji panelu sterowania, takich jak Narzędzie do Defragmentacji Dysku, Ustawienia Systemu bądź listę uruchomionych usług.

Wartą wspomnienia funkcją jest tzw. Tryb Łowcy (Hunter Mode). Po jego uruchomieniu możemy wskazać okno otwartej aplikacji i uzyskać dostęp do menu kontekstowego. Pozwala to na błyskawiczne odinstalowanie danej aplikacji lub przejście do folderu, w którym jest zainstalowana.

Program domyślnie tworzy punkt przywracania systemu za każdym razem, gdy odinstalowujemy aplikacje. Zachowujemy w ten sposób większe bezpieczeństwo, zwłaszcza, że Revo Uninstaller usuwa wpisy w rejestrze. Jeżeli jednak nie chcemy tworzyć punktów przywracania, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyłączyć tę funkcję w opcjach programu.