AVI To DVD Free Converter Download

AVI to DVD Free Converter to konwerter wideo, dzięki któremu przerobimy filmy zapisane w formacie AVI do formatu zgodnego ze stacjonarnymi odtwarzaczami DVD. Program potrafi zarówno konwertować pliki wideo jak i nagrywać gotowy materiał na płytę DVD wraz z odpowiednio przygotowanym menu.

Interfejs programu jest intuicyjny i prosty w obsłudze. Pracę z programem użytkownik rozpoczyna od określenia katalogu na dysku, który posłuży jako folder tymczasowy dla przerabianych filmów. Po ustawieniu folderu tymczasowego, naszym oczom ukaże się główne okno programu podzielone na odpowiednie zakładki.

Główna zakładka Video Files umożliwia wybranie pliku filmu wraz z ewentualnymi napisami oraz rozpoczęcie całego procesu konwertowania i nagrywania materiału na płytę DVD za pomocą przycisku “Convert & Burn”. Jeżeli jednak chcemy tylko przygotować pliki do późniejszego nagrania, to możemy przejść do zakładki Convert, która umożliwia wykonywanie samego procesu konwersji bez konieczności nagrywania płyty. Z kolei ostatnia zakładka Burn umożliwia wypalanie wcześniej przekonwertowanych materiałów na płytę DVD.

Aplikacja automatycznie tworzy proste menu na płycie DVD podczas procesu nagrywania. Użytkownik może dostosować menu poprzez wybranie koloru lub obrazka tła oraz kroju, koloru i rozmiaru czcionek. Wszystkie funkcje dostępne są z poziomu ustawień programu. Tam znajdziemy także opcje dotyczące systemu TV (NTSC / PAL) oraz ustawienia związane z kompresją filmów (ustawienia bitrate, dzielenie filmu na rozdziały, wybór czcionki napisów etc.).