VirtualDub Download

Filmy na komputerze – to obecnie stały element na dysku każdego użytkownika. Teledyski, filmy z telefonu, filmy pełno- i krótkometrażowe – bez względu na ich rodzaj możliwość edycji to bardzo ważna funkcja. Za sprawą programu VirtualDub wszystko staje się proste i bezproblemowe.

VirtualDub to bardzo rozbudowany i oferujący ogromną ilość funkcji program do edycji, obróbki i kompresji filmów w różnych formatach. Jeśli więc chcemy wyciąć konkretny fragment filmu, skrócić go lub przerobić na inny format, VirtualDub z pewnością sobie z tym poradzi. Program ten posiada wiele zalet: jest niewielki, nie potrzebuje mocnego komputera do pracy oraz poradzi sobie z wieloma formatami takimi jak AVI, MPEG czy choćby DivX.

Jeśli chcemy zapisać na komputerze wybrane kadry z filmu, VirtualDub nam to umożliwi i zapisze je w dowolnym formacie graficznym. Możemy również wyciąć ścieżkę audio i przekonwertować ją do formatu WAV. Możemy też wstawiać i wycinać dowolne sceny z filmów lub sklejać w całość kilka ujęć, co z pewnością przyda się osobom, które posiadają kamerę i chcą zmontować film np. z rodzinnej imprezy.

Ponadto VirtualDub pozwala na konwersję filmów ze starych kodeków na nowe. Możemy również zmienić rozdzielczość filmu (z większej na mniejszą i odwrotnie), wstawiać różne efekty lub zmodyfikować liczbę klatek na sekundę. Jakby tego było mało, na stronie producenta możemy znaleźć wiele dodatkowych funkcji i wtyczek, dzięki którym funkcjonalność znacząco wzrasta.

Możliwości VirtualDub mogą być znacznie zwiększone przy pomocy opcjonalnych wtyczek, które można pobrać na stronie producenta.