Ulead VideoStudio Download

Ulead VideoStudio to program firmy Corel przeznaczony do tworzenia i edytowania nagrań wideo. Pozwala na szybkie i ładne zgranie oraz zmontowanie wideo nagranego w telefonie, za pomocą kamery czy aparatu. Posiada też sporo ciekawych efektów, przejść czy filtrów, które poprawią wygląd naszego nagrania.

Program posaida samouczek, dzięki któremu nawet zupełny amator może szybko nauczyć się tworzyć filmy wideo. Program umożliwia ponadto skorzytanie z takich funkcji jak nieliniowa edycja wideo za pomocą ścieżki wideo i ścieżki audio, dodawanie własnej muzyki, wycinanie i wklejanie, czy edycja czasu. Wszystko wykonujemy dość standardowo - za pomocą "taśmy filmowej", którą możemy ciąć, przemieszczać, sklejać itp. Oczywiście, cały czas dostępny jest podgląd edytowanego materiału. Tworzony klip wideo można dzielić na poszczególne sceny czy rozdziały, dodając odpowiednie napisy, przejścia i efekty z biblioteki Ulead VideoStudio. Bardzo ciekawą funkcją jest możliwość podglądu efektów, przez co jeszcze przed ich wprowadzeniem do filmu możemy zobaczyć, jak będą się prezentowały.

Cechy, które wyróżniają Ulead VideoStudio to chociażby możliwość automatycznego generowania podkładu muzycznego do naszego klipu wideo (SmartSound), obsługa MPEG-4 i optymalizacja MPEG. Program oferuje przechwytywanie obrazu bezpośrednio z kamery, telefonu czy aparatu. Dostępne są też specjalne szablony, które wprowadzają wybraną przez nas szatę graficzną dla klipu (SmartScene). Od wersji 11 programu pojawiła się możliwość automatycznego dostosowywania koloru i tonu w edytowanym wideo czy redukcja błędów takich jak artefakty lub śnieżenie.

Gotowy plik możemy zapisać do formatów takich jak DD, HD DVD, MPEG-4, H.264. Ulead VideoStudio dostępny jest za darmo w 30-dniowej wersji testowej. Później, jeżeli nadal chcemy korzystać z tego edytora plików wideo, musimy wykupić pełne wydanie.