Internet Download Accelerator Download

Internet Download Accelerator to bezpłatna wersja popularnego menedżera pobierania plików. Aplikacja posiada wszystkie niezbędne funkcje, które znacznie ułatwiają ściąganie danych z Internetu. Znajdziemy tu komunikację z popularnymi przeglądarkami, obsługę kont zarejestrowanych w płatnych serwisach, wznawianie połączeń, nawiązywanie wielu sesji połączenia dla jednego pliku oraz wiele, wiele więcej.

Interfejs programu jest bardzo intuicyjny i łatwy w obsłudze, a użytkownicy, którzy mieli okazję korzystać z podobnych programów bardzo szybko się tutaj odnajdą. Większą część okna zajmuje klasyczna lista, która wyświetla pobierane pliki wraz z informacją o szybkości, rozmiarze, nazwie pliku i czasie pozostałym do końca ściągnięcia. Z lewej strony znajdziemy menu boczne, które zawiera zakładki filtrujące wyniki na liście na podstawie rodzaju plików (muzyka, filmy, programy etc.). Poza kategoriami, znalazły się tu także odnośniki do najczęściej pobieranych programów, dokumentów i filmów, jak również wyszukiwarka korzystająca z zasobów strony MyTopFiles.

Internet Download Accelerator integruje się z zainstalowaną w komputerze przeglądarką, co pozwala mu bezpośrednio przechwytywać odnośniki do plików. Dzięki temu pobieranie odbywa się zawsze za pomocą aplikacji, a użytkownik nie musi się martwić o ręczne kopiowanie i wklejanie linków. Monitorowanie przeglądarki możemy w każdej chwili wyłączyć lub odpowiednio ograniczyć. Aplikacja śledzi także nasz schowek, zatem jeżeli skopiujemy odnośnik do pliku, program automatycznie zaproponuje jego pobieranie.

Pliki dodane do listy możemy pobierać pojedynczo lub grupowo, a odpowiednia ikona na pasku narzędzi pozwala w dowolnym momencie zmienić liczbę aktywnych połączeń. Ograniczać możemy nie tylko ilość pobieranych plików, ale też prędkość ściągania. Możemy dzięki temu ustawić menedżera w taki sposób, aby ściąganie plików nie wpływało negatywnie na przepustowość naszego połączenia z Internetem.