Avidemux Download

Avidemux to bezpłatne narzędzie do obróbki i konwersji video. Jego zastosowanie jest podobne do innego znanego programu do edycji video - VirtualDub. Avidemux pozwala dokonać szybkiego wycinania poszczególnych fragmentów filmu oraz konwersji plików AVI, MPEG, MP4 i ASF.

Interfejs programu jest prosty i przejrzysty, wystarczy poświęcić mu chwilę czasu, aby zapoznać się z dostępnymi funkcjami. W panelu bocznym znajdziemy informacje o dekodowaniu - możemy wybrać kodeki audio i video dla pliku wynikowego. W dolnej części z kolei miejsce znalazły standardowe przyciski nawigacji wraz z markerami do oznaczania początku i końca wybranego fragmentu. Bardziej zaawansowane funkcje i filtry znajdziemy na pasku znajdującym się w górnej części okna.

Avidemux pozwala wykonywać operacje na klatkach, takie jak wklejanie, usuwanie czy też ich podmienianie, jak również umożliwia nakładanie filtrów na obraz video. Wszystkie dostępne filtry zostały podzielone na kategorie, aby odpowiednie pozycje można było szybko znaleźć. Znajdziemy tu takie grupy filtrów, jak transformacje, przeplatanie, kolory, szum, wyostrzenie, napisy oraz inne. Dzięki nim możemy dodawać czarne ramki dookoła obrazu, wtapiać własne logo w odpowiednie miejsce na ekranie, dodawać efekty przejścia, ustawiać filtr czerni i bieli czy też obracać obraz o wybraną ilość stopni. Możemy także poprawić jakość filmu za pomocą filtrów usuwających szumy, dopasowujących kontrast czy też zwiększających ostrość obrazu.

Programu można także użyć w celu wtopienia napisów bezpośrednio w obraz filmu. Dzięki temu nie musimy się martwić o problemy z wyświetlaniem napisów przez odtwarzacze, które mogą nie obsługiwać plików w formacie TXT.