2D to 3D Video Converter Download

2D to 3D Video Converter to, jak sama nazwa wskazuje, aplikacja, która została stworzona z myślą o konwertowaniu zwykłych plików filmowych 2D na materiały trójwymiarowe. Program potrafi automatycznie tworzyć tzw. anaglif, czyli materiał, który uzyskuje efekty przestrzenne podczas oglądania go przy pomocy specjalnych okularów (najczęściej o czerwonym lub turkusowym zabarwieniu). Technika ta polega na nałożeniu na siebie dwóch warstw filmu z lekkim przesunięciem dla lewego i prawego oka, dzięki czemu po nałożeniu okularów uzyskujemy pożądany efekt 3D.

2D to 3D Video Converter potrafi tworzyć filmy 3D z wielu popularnych formatów, takich jak AVI, MP4, MPG, MKV, WMV czy też z filmów DVD. Podobny wybor mamy podczas określania pliku wyjściowego - film możemy zapisać do wszystkich popularnych formatów, jak również skorzystać ze specjalnie przygotowanych profili, które automatycznie dobiorą odpowiednie ustawienia dla konkretnego sprzętu (np. Zuna, iPod / iPhone / iPad, odtwarzacze marki iRver, konsole PSP, Xbox oraz wiele innych). Program posiada także profil przygotowany z myślą o filmach 3D na YouTube.

Aplikacja posiada intuicyjny interfejs z ogromem funkcji, co sprawia, że jest ona wręcz kombajnem do konwertowania multimediów. Wszystkie dostępne opcje zostały podzielone na zakładki, z których możemy m.in. wybrać konkretny profil konwersji, urządzenie docelowe czy też skorzystać z funkcji nagrywania gotowego materiału na płyty. W celu rozpoczęcia konwersji należy tylko wskazać plik (jeden lub więcej plików) z naszym filmem, wybrać miejsce docelowe, jakość obrazu, po czym przejść do zakładki Conversion i rozpocząć proces przyciskiem Start Conversion. Dodatkowo możemy także ustawić dzielenie lub łączenie (w przypadku, gdy do kolejki dodajemy więcej niż jeden film) plików.