Free Video Flip and Rotate Download

Free Video Flip and Rotate to niewielkie narzędzie służące do obróbki video poprzez obracanie obrazu w materiałach filmowych. Program umożliwia obrócenie obrazu w poziomie, dzięki czemu uzyskujemy efekt odbicia w lustrze, jak również obrócenie pionowe oraz o 90 i 180 stopni w dowolnym kierunku.

Program jest bardzo prosty w obsłudze, nie posiada żadnych dodatkowych ustawień oraz nie wymaga konfiguracji. Po uruchomieniu aplikacji, należy wybrać plik z materiałem źródłowym, na którym chcemy dokonać zmian. Po załadowaniu pliku do programu, w oknie aplikacji wyświetlą się dwie miniatury naszego materiału, z których jedna to podgląd dokonywanych zmian. Obraz możemy obracać za pomocą ikon umieszczonych na pasku nawigacyjnym.

W programie dostępnych jest 7 profili, z których możemy skorzystać. Każdy profil umożliwia obrócenie obrazu w inny sposób. Profile pozwalają na obrócenie wideo o 90 oraz 180 stopni przeciwko lub zgodnie z ruchem wskazówek zegara, jak również na odbicie obrazu w pionie lub poziomo. Zaletą programu jest, że wszystkie zmiany widzimy na bieżąco dzięki podglądowi, a jednocześnie nie są one na stałe wprowadzane do pliku, dzięki czemu możemy poeksperymentować i wyklikać sobie odpowiednią pozycję zanim zdecydujemy się ostatecznie zapisać nasz materiał.

Po uzyskaniu zadowalającego efektu wystarczy wybrać folder, do którego chcemy zapisać plik i potwierdzić zaaplikowane zmiany. Program utworzy nowy plik, a materiał źródłowy pozostanie w nienaruszonym stanie. Jeżeli przetwarzamy dość duży film, to możemy zostawić komputer włączony na noc i skorzystać z funkcji automatycznego wyłączenia komputera po sfinalizowaniu konwertowania - opcję tę znajdziemy w ustawieniach programu.