StartW8 Download

StartW8 to bezpłatna aplikacja, która przywraca w Windowsie 8 klasyczne menu Start znane z poprzednich edycji systemów Microsoftu. Po zainstalowaniu, na pasku zadań znajdziemy ikonę, która po kliknięciu wysuwa dobrze znane menu. To przydatne narzędzie dla osób, które nie są zadowolone z nowego ekranu startowego zaprezentowanego w Windowsie 8 i chciałyby przywrócić funkcjonalność starszych odsłon systemu firmy Microsoft.

StartW8 jest co prawda wzorowane na klasycznym układzie i wyglądzie menu, jednak twórcy programu udało się zaimplementować odpowiednią stylistykę w taki sposób, aby wysuwane menu dobrze współtworzyło całość z paskiem zadań Windowsa 8. Po wysunięciu, podobnie jak w starszych odsłonach systemu, znajdziemy tu odnośniki do dokumentów, muzyki, pobranych plików, obrazów czy też panelu sterowania. Uzyskamy również dostęp do opcji zasilania oraz listy ostatnio uruchomionych programów. Nie zabraknie również wyszukiwarki zainstalowanych aplikacji.

Ustawienia programu pozwalają na drobne dostosowanie menu Start do własnych potrzeb. Możemy tu włączyć funkcję automatycznego przenoszenia użytkownika bezpośrednio do pulpitu po zalogowaniu jak również dostosować listę elementów wyświetlanych w menu Start. Jeżeli nie chcemy, aby na liście były wyświetlane odnośniki do niektórych bibliotek multimedialnych użytkownika, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby je odznaczyć.

Warto też wspomnieć o szybkim dostępie do funkcji systemowych za pomocą myszki. Kliknięcie w ikonę menu Start prawym przyciskiem myszy spowoduje wyświetlenie menu kontekstowego, z poziomu którego możemy uruchomić linię komend, Eksplorator Windows lub szybko wyłączyć bądź zresetować komputer.