Start8 Download

Start8 to niewielki program, za pomocą którego przywrócimy tradycyjne menu start znane ze starszych systemów operacyjnych Microsoftu. Po zainstalowaniu Start8, w lewym dolnym roku ekranu, na pasku zadań pojawi się przycisk, pod którym kryje się klasyczne menu ze standardowym układem, do którego zdążyliśmy się już przyzwyczaić.

Menu, które pojawia się po instalacji dodatku Start8 ma tradycyjny już podział na dwie części – z lewej znajdziemy skróty do ostatnio używanych i najpopularniejszych aplikacji takich jak odtwarzacze multimediów, gry, edytory dokumentów etc., z prawej zaś umieszczono odnośniki do najważniejszych narzędzi systemu, takich jak dokumenty użytkownika, panel sterowania, urządzenia i drukarki, pomocy technicznej itp.

Start8 to również znana ze starszych systemów wyszukiwarka, za pomocą której możemy przeszukiwać zainstalowane w systemie aplikacje oraz wygodnie i szybko je uruchamiać. Na deser dostajemy także przyciski do hibernowania, usypiania, restartowania i wyłączania komputera.