Artlantis Studio Download

Artlantis Studio to program do tworzenia realistycznych scenerii trójwymiarowych, takich jak animowane obiekty, pomieszczenia, budynki, lokacje itp.

Program Artlantis Studio jest polecany w głównej mierze projektantom i architektom, którzy mogą tworzyć za jego pomocą bardzo realistyczne projekty domów, aranżacje wnętrz etc. Narzędzie może być zarówno elementem edukacyjnym dla początkujących projektantów, jak również programem do codziennej pracy w biurze projektowym, studiu architekta itp. Wszystkie projekty po stworzeniu mogą być prezentowane w przystępnej dla klienta atrakcyjnej, graficznej formie.

Interfejs programu Artlantis Studio jest bardzo prosty w obsłudze, dzięki czemu niedoświadczeni użytkownicy mogą szybko przyswoić wszystkie niezbędne funkcje. Wszystkie opcje edycyjne prezentowane są na modularnych panelach, które można włączać, wyłączać, zmieniać ich widoczność i przesuwać w obrębie jednego okna. Taka uniwersalność sprawia, że program można dostosować do własnych potrzeb. Niestety Artlantis Studio posiada angielski interfejs, co może być pewną przeszkodą dla początkujących użytkowników.

Artlantis Studio poradzi sobie z projektami wykonanymi w takich programach, jak 3D Studio Max, Bonzai, Autocad, Archicad, Vectorworks, Sketchup, jak również w starszych wersjach programu Artlantis. Narzędzie wyświetla również podstawowe informacje o scenach (warstwy, trójkąty, użyte światła, widoki i ustawienia, rozmiar), jak również umożliwia prostą kalibrację położenia kamery i trybu patrzenia tj. panorama, widok równoległy, perspektywa itp.

Użytkownicy pracujący z Artlantis Studio mogą cofać i powtarzać operacje oraz ustawić preferowaną jednostkę długości. Oprócz tego możemy również ukrywać wybrane warstwy, ustawiać jednokolorowe tła oraz tworzyć animacje za pomocą wygodnego edytora, oferującego bieżący podgląd. Po wykonaniu animacji możemy ją zapisać w postaci pliku graficznego lub filmu (Quicktime Movie, Windows Movie).

W bazie danych znajdziemy obszerną listę prostych filtrów oraz zestaw podstawowych, najczęściej używanych obiektów i grafik (środki transportu, pojazdy, meble, bryły, akcesoria etc.). Zaawansowani użytkownicy docenią z pewnością możliwość uzyskania ciekawych efektów oświetlenia oraz cieniowania. Na deser dostajemy narzędzie do tworzenia chmur. W wersji demonstracyjnej mamy ograniczenie 30 dni od daty instalacji oraz dodawanie znaku wodnego do stworzonych renderów.