GstarCAD Download

GstarCAD to nowoczesny program do projektowania i tworzenia dokumentacji związanej z projektami, który dzięki innowacyjnemu podejściu twórców zyskał uznanie jako jednej z najlepszych alternatyw dla drogiego programu AutoCAD. Program znajdzie zastosowanie zarówno w małych firmach projektowych, jak również w wielkich korporacjach o światowym zasięgu. Aplikacja pracuje na bazie oprogramowaniu IntelliCAD.

Zaletą GstarCAD jest ogromna kompatybilność programu z formatem DWG. Niektóre programy wymagają, aby przed otwarciem takich plików dokonać konwersji (lub też dokonują tego automatycznie). W przypadku GstarCAD taki proces nie ma miejsca - wszystkie pliki DWG zapisane w programach AutoCAD od wersji 2.5 do 2012 otwierają się bez żadnej konwersji, a co za tym idzie bez zmian w projekcie. Sprawia to, że GstarCAD może poszczycić się niezrównaną kompatybilnością z projektami przygotowanymi pod innymi programami.

Interfejs programu jest intuicyjny i prosty w obsłudze. W programie znajdziemy wszystkie funkcje wspomagające projektowanie, takie jak linie, kształty, wymiarowania 2D i 3D, przełączniki widoków oraz wiele innych narzędzi związanych z blokami, rysowaniem oraz modyfikowaniem projektu. Wszystkie funkcje są pogrupowane w zakładkach, pomiędzy którymi użytkownik może się swobodnie przełączać. GstarCAD został stworzony z myślą o tym, aby nowy nabywcy programu nie musieli się go uczyć od początku, zatem każda osoba, która miała do czynienia ze środowiskiem CAD powinna się bez problemu odnaleźć w tej aplikacji.

GstarCAD umożliwia transfer danych pomiędzy programem EXCEL, daje możliwość korzystania ze skryptów Lip/Vlisp, współpracuje z nakładkami branżowymi oraz pozwala na eksport projektów do różnych formatów, takich jak pliki graficzne BMP czy też WMF, EMF, SVG, DWF, EPS bądź PDF. Możemy też oczywiście eksportować pliki do formatu DWG.