AutoCAD Download

AutoCad 2013 to zaawansowane narzędzie do projektowania 2D oraz 3D. Mnogość funkcji i rozbudowanie, stawiają program w czołówce profesjonalnych narzędzi tego typu. Umożliwia nie tylko projektowanie obiektów, lecz także pozwala zarządzać projektami i dokumentacją projektów. Charakteryzuje się wysoką wydajnością, sporą liczbą rozbudowanych funkcji i ciekawym rozwiązaniom ułatwiającym komunikację wizualną.

Program AutoCad 2013 jest stale rozwijany. W najnowszej wersji 2013 zawarto nową kartę dokumentacji modelu, ułatwiającą dostęp do narzędzi, za pomocą których można tworzyć przekroje, widoki i szczegóły. Przekroje dzielą się na pełny, częściowy, odsunięty i dopasowany. Można również dostosować style widoków, zachowując spójność pomiędzy przekrojami.

Dodano nowy styl przekreślenia (m.in. do tekstu wielowierszowego, tabel i wielolinii), a także komunikację z chmurą Autodesk 360, pozwalającą na zarządzanie i dzielenie się projektami z innymi użytkownikami. Wbudowano również obsługę serwisów społecznościowych z możliwością dzielenia się przez Facebooka i Twittera. Ponadto program zintegrowano z serwisem Autodesk Exchange, umożliwiając szybki dostęp do narzędzi pomocniczych i aktualizacji.

Z dodatkowych funkcji warto również wymienić: współdzielenie i korzystanie z plików pomocniczych oraz ustawień użytkownika z poziomu różnych urządzeń, rozbudowane narzędzie kontekstowe PressPull, nowe narzędzie do wyodrębniania krzywej powierzchni brył 3D, a także uproszczony podgląd edycji i właściwości obiektu oraz migracji pomiędzy różnymi wersjami programu.