Microsoft OneDrive (dawniej SkyDrive) Download

Microsoft OneDrive (dawniej SkyDrive) to klient usługi wirtualnego dysku oferowanego przez firmę Microsoft. Aplikacja umożliwia dostęp do swojego wirtualnego folderu, na którym możemy zapisywać i synchronizować dane z naszego dysku.

Usługa OneDrive oferuje nowym użytkownikom 7GB powierzchni dyskowej. Aby z niej korzystać, należy posiadać konto Microsoft, które można utworzyć podczas pierwszego uruchomienia aplikacji.

Po zainstalowaniu programu i zalogowaniu się do usługi, program pozwala na szybkie i bezproblemowe wgrywanie plików z dysku na wirtualny folder. Utworzony zostanie specjalny odnośnik w Eksploratorze Windows (zakładka Ulubione), dzięki któremu praca z wirtualnym dyskiem niczym nie różni się od pracy z folderem lokalnym.

Wewnątrz dysku OneDrive użytkownik może tworzyć własną strukturę folderów i synchronizować całość z innymi urządzeniami. Wielkim plusem aplikacji jest jej dostępność na wszystkie popularne urządzenia - odpowiednie wersje można ściągnąć na urządzenia mobilne pracujące na systemach Android, iOS oraz Windows Phone.

Dodatkowy atutem OneDrive'a jest opcja dostępu do plików bez konieczności instalowania programu desktopowego. Po prostu przechodzimy na stronę WWW usługi i logujemy się za pomocą naszego Windows Live ID. Załaduje się interfejs ze wszystkimi dokumentami.

Większość miejsca zajmują pliki (wyświetlane w formie kafli lub listy). Tutaj pokazywane są także utworzone przez nas i domyślne foldery usługi. Po lewej mamy pasek z najważniejszymi skrótami, a górne menu pozwala na korzystanie z webowych wersji programów pakietu Office.

Dzięki temu możemy tworzyć online dokumenty Worda, arkusze Excela, prezentacje PowerPointa oraz notatki OneNote'a. Interfejs modułów przypomina ten znany z Office'a 2010 czy 2013 (wstążki). Efekty pracy możemy zapisywać na OneDrive'ie online lub dysku twardym peceta.