Arcabit Antivirus Download

ArcaVir to bardzo skuteczny i kompleksowy program antywirusowy przeznaczony do użytku prywatnego. Program zapewnia ochronę przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami płynącymi z sieci – wirusami, końmi trojańskimi, infekcjami i próbami kradzieży danych. Jeśli chodzi o tą ostatnią funkcję, aplikacja została wyposażona w specjalny moduł, którego główną funkcją jest ochrona przed kradzieżą poufnych danych. Ostatnio proceder wyłudzania i kradzieży danych osobowych w Internecie jest szczególnie uciążliwy. Ochrona prywatnych danych jest szczególnie ważne w dobie coraz częstszych zakupów w sieci oraz przy korzystaniu z bankowości elektronicznej.

ArcaVir został wyposażony w nowy silnik antywirusowy, który nie spowalnia działania systemu, co jest częstą przypadłością zaawansowanych programów tego typu. Podczas skanowania program sprawdza całą zawartość dysków twardych komputera, jak również pocztę elektroniczną w kliencie pocztowym. A z czego składa się ArcaVir? Do głównych modułów należy oczywiście ArcaVir Antivirus, który oprócz swojej podstawowej funkcji zapewnia również ochronę przed riskware, spyware oraz dialerami.

Opróćz tego znajdziemy moduł skanera poczty elektronicznej oraz panel ArcaVir Administrator, który jest dostępny w przypadku zakupu licencji na kilka komputerów. Jest to bardzo przydatny dodatek, który umożliwia kontrolę poziomu bezpieczeństwa na wszystkich komputerach w domu bez konieczności manualnego sprawdzania każdego systemu z osobna. Antywirus posiada bardzo bogatą bazę wirusów, która jest aktualizowana kilka razy dziennie. Ponadto jeśli ArcaVir wykryje zagrożenie, natychmiast określa jego stopień i przewiduje teoretyczne straty wynikające z aktywizacji wirusa, konia trojańskiego etc.

ArcaVir jest dostępna również w edycji Internet Security. W porównaniu do niej podstawowa wersja nie posiada kilku funkcji. ArcaVir nie posiada między innymi kontroli rodzicielskiej, skanera http, monitora rejestru systemowego, kontroli rodzicielskiej, funkcji antyphishingu oraz ochrony integralności zainstalowanych aplikacji. Oprócz tego w wersji Internet Security znajdziemy menadżera procesów i plików, jak również moduł antyspamowy oraz funkcję łatania uszkodzonego systemu.

Wypada również wspomnieć o najnowszych elementach zastosowanych w ostatniej wersji programu antywirusowego ArcaVir. Do najważniejszych należy przede wszystkim nowy silnik antywirusowy zoptymalizowany pod kątem sprawności i skuteczności działania. Przyspieszono również czas skanowania – teraz całkowity skan zajmuje około 30 % mniej czasu. Udoskonalono również wspomniany już panel administracyjny, który pozwala z jednego miejsca sprawdzić stan aktualizacji wszystkich komputerów z zainstalowaną licencją na program ArcaVir. Rzecz jasna najbardziej rzucającą się w oczy zmianą jest nowy interfejs programu, który zapewnia łatwy i komfortowy dostęp do wszystkich funkcji ochrony komputera.