Calibre Download

Aplikacja Calibre została zaprojektowana tak by być wirtualną księgarnią e-booków. Calibre ma być kompletnym rozwiązaniem dla wszystkich miłośników e-booków, dlatego też aplikacja posiada możliwość zarządzania swoją wirtualną biblioteką, możliwość konwertowania formatów e-booków, możliwość konwersji wiadomości do e-booków oraz funkcję synchronizacji. 

Poza funkcją konwertowania książek i zarządzania biblioteką, Calibre oferuje również w pełni funkcjonalną przeglądarkę książek, dzięki której użytkownik może czytać ulubione pozycje bezpośrednio z poziomu programu. Wbudowana przeglądarka książek jest w pełni konfigurowalna. Za pomocą odpowiednich opcji możemy dostosować rozmiar tekstu, krój czcionki, układ tekstu, liczbę stron wyświetlanych na ekranie, marginesy, kolory i tła, opcje przewracania strony oraz wiele innych. Dla najbardziej wymagających użytkowników, którzy pragną przystosować okno czytnika do własnych potrzeb, udostępniona została specjalna zakładka, w której można definiować własne style CSS.


Główne cechy aplikacji Calibre to:
• Calibre jest programem do katalogowanie e-booków. Aplikacje przechowuje bazę danych z pozycjami książek, każda książka może mieć swój własny, krótki opis.
• Nasza biblioteka może być sortowana ze względu na tytuł, autora, date, wydawcę, ocenę oraz rozmiar.
• Książki mogą być także segregowane według serii, komentarzy nadanych przez użytkownika aplikacji oraz tagów.
• Ksiązki z bazy danych mogą być zapisywane na dysku, struktura folderów zapisanych książek jest posegregowana według autorów i tytułów.
• Calibre wspiera konwersję z formatów HTML, LIT, RTF, TXT, PDF do formatu LRF, który jest formatem e-booków, stworzonym przez firmę SONY. Konwersja następuje poprzez kliknięcie przycisku Convert E-books.
• Dzięki modularnym zarządzaniu sterownikami Calibre może być kompatybilny z wieloma urządzeniami do odczytywania e-booków. W tym momencie Calibre jest kompatybilny z urządzeniami SONY PRS 500/505. Podczas wysyłania elektronicznych książek do urządzenia Calibre wybiera najlepszy format pliku.
• Calibre jest w stanie automatycznie przekonwertować wiadomości i stworzyć z nich e-booka. Strony wspierane przez Calibre to Newsweek, New York Times, The BBC, The Economist.

Zmiany w Calibre

Wersja 0.9.13
Przebudowano cały silnik przeglądarki PDF w taki sposób, aby wspierała wyświetlanie linków. Wraz z przebudową usunięto niektóre błędy występujące w poprzednich wersjach.

------

Wersja 0.9.6
Konwertowanie książki: Dodano opcję używania podzbioru osadzonych czcionek. Opcja ta pozwala zredukować rozmiar pliku z książką w momencie, w którym decydujemy się na osadzanie czcionek. W takim wypadku użyte zostaną tylko te znaki, które są użyte w treści książki.

------

Wersja 0.9.4.
Konwertowanie książki: Dodano opcję osadzenia domyślnej rodziny czcionek w dokumentach, które wspierają osadzanie czcionek, głównie EPUB/AZW3. Treści, które nie posiadają zdefiniowanej czcionki będą używać odpowiedniego kroju zgodnie z tym, co użytkownik ustawi we właściwości font-family. Opcja dostępna do ustawienia w oknie konwertowania książki, w zakładce Wygląd i zachowanie.
------

Version 0.8.22 adds an option in Preferences->Saving to disk to not show files in file browser after saving to disk.