WinPatrol Download

Niebezpieczne oprogramowanie, komponenty szpiegujące, trojany czy dialery- w dzisiejszych czasach Internet jest wręcz naszpikowany najróżniejszymi pułapkami. Czasami sam program antywirusowy nie jest wystarczającą ochroną, dlatego też warto wyposażyć się w dodatkową linię ochrony w postaci programu WinPatrol.

WinPatrol to bezpłatna aplikacja, która może stanowić w komputerze drugą linię ochrony oprócz standardowego pakietu antywirusowego. Program chroni komputer przed trojanami, dialerami, komponentami szpiegującymi, reklamowymi etc. A jak dokładnie działa program WinPatrol? Jedną z funkcji jest możliwość przeglądania i zarządzania uruchamianymi wraz ze startem komputera programami.

Oprócz tego program sprawdza, czy jakiś nieznany program nie chce dołączyć do listy programów startujących z systemem. Oprócz tego program WinPatrol monitoruje przeglądarkę internetową, sprawdza pliki cookies (ciasteczka), sprawdza zmiany na stronie startowej etc. Program monitoruje również zaplanowane zadania w systemie Windows i sprawdza, czy złośliwa aplikacja nie ustawiła niechcianego zadania.

Pewną wadą programu jest interfejs w języku angielskim, ale zapewne wraz z licznymi aktualizacjami pojawi się również łatka z naszym rodzimym językiem.