OTL Download

OTL to aplikacja pozwalająca na sporządzanie szczegółowych logów komputerach, co przydaje się przy walce ze złośliwym oprogramowaniem pochodzącym z sieci.

Analiza przeprowadzana przez program obejmuje miejsca na dysku twardym najczęściej infekowane przez obce programy. Efektem końcowym działania OTL jest generowany raport, na podstawie którego dokonywane jest pozbycie się złośliwego oprogramowania. Analiza może być przeprowadzana w trybie normalnym, obejmującym pełny skan dysku, lub przyspieszonym, skupiającym się na najważniejszych jego partiach. Odnalezione infekcje usuwane są za sprawą odpowiednich skryptów. Umieszczając dany raport na jednym z forów internetowych, bardziej doświadczeni użytkownicy i eksperci z pewnością wskażą miejsca, które mogą być przyczyną problemów w systemie. Nieobeznanym korzystającym odradza się tworzenie własnych skryptów i usuwanie na własną rękę konkretnych plików.

Program działa nie tylko w obszarze folderów i plików,  ale także procesów systemu, usług, sterowników i rejestru.

Dzięki OTL można pozbyć się uciążliwych i ukrytych programów, które negatywnie wpływają na efektywność systemu, a z którymi nie poradziły osobie inne aplikacje antywirusowe.