Ophcrack Download

Ophcrack to program który łamie hasła w Windowsie za pomocą tablic tęczowych. Program jest bardzo skuteczny i szybki. Umożliwia odzyskiwanie hasła do konta użytkownika w Windows w sytuacji, gdy nie możemy dostać się do systemu. Program jest dystrybuowany w formie LiveCD, czyli obrazu ISO, który możemy wypalić na płycie CD/DVD lub na Pendrive i uruchomić z niego komputer.

Odzyskiwanie hasła do konta użytkownika Windowsie

Aby odzyskać hasło za pomocą Ophcrack, należy wypalić obraz ISO na płycie CD/DVD za pomocą dowolnego programu do nagrywania (np. ImgBurn) lub przygotować tzw. botoowalnego pendrive'a za pomocą Unetbootin lub Rufus.

Kolejnym krokiem jest uruchomienie komputera z wykorzystaniem przygotowanej płyty lub pendrive. W tym celu umieszczamy nośnik w napędzie CD/DVD lub podłączamy pendrive i podczas uruchomienia komputera wciskamy odpowiedni klawisz, który wyświetla boot menu w BIOSie / UEFI. Boot menu pozwala wybrać dysk / napęd optyczny, z którego komputer wystartuje. W zależności od tego, na czym nagraliśmy Ophcrack wybieramy napęd CD/DVD lub pendrive i czekamy na uruchomienie programu.

Program powinien uruchomić się automatycznie w trybie graficznym, dzięki czemu możemy obsługiwać go za pomocą myszy. Ophcrack wyświetla okno na środku z listą kont użytkowników w wykrytych systemach Windows. Aplikacja automatycznie rozpocznie proces łamania hasła za pomocą tzw. tablic tęczowych. Postęp możemy śledzić w dolnej części okna. Gdy program znajdzie hasło, to wyświetli je w kolumnie NT Pwd.