Windows Product Key Viewer Download

Windows Product Key Viewer jest prostym w użyciu i darmowym programem który pozwoli na odczytanie klucza systemów operacyjnych Microsoft Windows w wersjach 95, 98, ME, NT, 2000, 2003, XP, 2008, Vista, 7, 8, 8.1 oraz 10. Program przydaje się w sytuacji, gdy musimy przeinstalować system, a nalepka z kluczem produktu na laptopie jest wytarta i nie da się z niej odczytać całego numeru seryjnego.

Odzyskiwanie klucza produktu Windows

Jeśli nie możemy odnaleźć swojego klucza produktu Windows w tradycyjny sposób, odczytując go np. z naklejki na laptopie, to program Windows Product Key Viewer okaże się świetną alternatywą. Klucz produktu wpisujemy podczas instalacji systemu i jest on na stałe wpisany w rejestrze systemowym. Dzięki temu programowi możliwe jest odczytanie go z rejestru i ponowne użycie podczas reinstalacji systemu.

Po uruchomieniu programu wyświetlone zostanie okno ze wszystkimi najważniejszymi informacjami licencyjnymi Windows. Na samej górze znajdziemy pole "Windows Version" w którym znajdziemy informacje o tym, z jakiej wersji Windowsa korzystamy, a także z jakiej edycji (np. Home lub Professional). To ważne, gdyż klucz produktu przeznaczony jest do konkretnej edycji i nie ma możliwości wykorzystania np. klucza z wersji Home do zainstalowania wersji Professional. 

Nieco niżej znajdziemy właściwe pole o nazwie "Windows Product Key" - w tym miejscu wyświetla się nasz klucz produktu. Możemy go skopiować do schowka i wkleić np. do Notatnika, zapisując w postaci nowego pliku. Możemy go sobie także po prostu wydrukować bezpośrednio z programu Windows Product Key Viewer - wystarczy kliknąć w ikonę drukarki na pasku narzędziowym.