CmosPwd Download

CmosPwd to narzędzie, które pozwala odzyskać hasło do BIOSu. BIOS (ustawienia płyty głównej) może zostać zabezpieczony hasłem, aby zablokować niepowołany dostęp. Niestety, zdarza się, że zapomnimy hasła i nie możemy dostać się do BIOSu. W takiej sytuacji możemy skorzystać z programu CmosPwd. Dzięki niemu możemy w prosty sposób rozszyfrować hasło do BIOSu.

Program obsługuje BIOSy:

-ACER/IBM BIOS
-AMI BIOS
-AMI WinBIOS 2.5
-Award 4.5x/4.6x/6.0
-Compaq (1992)
-Compaq (New version)
-IBM (PS/2, Activa, Thinkpad)
-Packard Bell
-Phoenix 1.00.09.AC0 (1994), a486 1.03, 1.04, 1.10 A03, 4.05 rev 1.02.943, 4.06 rev 1.13.1107
-Phoenix 4 release 6 (User)
-Gateway Solo - Phoenix 4.0 release 6
-Toshiba
-Zenith AMI

Usuwanie hasła z BIOSu

Program należy uruchomić z poziomu Wiersza polecenia z dopiskiem "/k". W tym celu wchodzimy do folderu, w którym program jest zainstalowany, a następnie wewnątrz niego przytrzymujemy klawisz "Shift" i klikamy prawym przyciskiem myszy w pustym miejscu. Z menu kontekstowego wybieramy "Otwórz okno polecenia tutaj". W nowym oknie polecenia wpisujemy:

cmospwd_win /k

Po potwierdzeniu przyciskiem Enter wyświetą się opcje usuwania hasła z BIOSu. Korzystamy w tym celu z opcji nr 2, czyli "Kill CMOS (try to keep date and tme)". Opcja ta zeruje hasło do BIOSu i jednocześnie stara się zachować ustawienia daty i godziny. Po ponownym zrestartowaniu komputera BIOS powinien być dostępny bez hasła.

Przy pomocy CmosPwd można również wykonać kopię zapasową, przywrócić ustawienia czy nawet wyczyścić pamięć CMOS.