SyncBack Free Download

SyncBackFree to całkowicie bezpłatny program do tworzenia kopii zapasowych i synchronizacji ważnych plików. Dzięki niemu wykonamy kopię bezpieczeństwa we wskazanej lokalizacji, mogą to być dyski twarde, pamięci masowe, płyty CD-RW i DVD-RW. Aplikacja pozwala również na archiwizowanie plików z wykorzystaniem serwerów FTP.

Niewątpliwą zaletą programu jest funkcja przeprowadzania okresowych, wcześniej zaplanowanych backupów, które nie wymagają ingerencji użytkownika. SyncBackFree potrafi również odzyskiwać pliki z uszkodzonych dysków twardych.

Jak utworzyć kopię zapasową z SyncBackFree?

1. Po uruchomieniu programu należy utworzyć nowy profil, który zawierał będzie wybrane przez nas pliki i katalogi oraz informacje o tym jak często kopia ma być wykonywana. Domyślnie program oferuje dwa zdefiniowane profile Backup i Synchronizacja.

2. W kategorii Źródło wybieramy katalog źródłowy z plikami przeznaczonymi do backupu, natomiast w Cel, miejsce gdzie zostaną one zapisane. Karta Prosty odpowiada za to co zostanie skopiowane z folderów. W zakładce Zaawansowane określamy m.in. jakie działanie ma wykonać program w przypadku pojawienia się dwóch identycznych plików. Z kolei gdy chcemy jako miejsce docelowe naszych kopii zapasowych ustawić serwer, wtedy korzystamy z zakładki FTP.

3. Gdy uporamy się z utworzeniem profilu, pojawi się on na liście programu, a samo narzędzie zaproponuje wykonanie testowego backupu (symulacji).

4. Aby zdefiniować automatyczne tworzenie backupów w danym profilu, skorzystać należy z przycisku Planowanie. Każdy z profili możemy również uruchomić ręcznie.