Kaspersky Rescue Disk Download

Kaspersky Rescue Disk 10 to narzędzie, które służy do skanowania, naprawiania oraz leczenia zainfekowanych plików w sytuacji, gdy już nie możemy dostać się do systemu operacyjnego. Obraz należy nagrać na płytę CD/DVD lub nośnik USB i uruchomić z poziomu BIOS-u. Użytkownicy posiadający pakiet Kaspersky Anti-Virus lub Kaspersky Internet Security mają możliwość utworzenia takiego dysku za pomocą interfejsu tych aplikacji.

Po ponownym uruchomieniu i wystartowaniu z wybranego nośnika, uzytkownik może przeskanować swój komputer w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, robaków, trojanów oraz keyloggerów. W programie znajduje się też okno raportu, które informuje o ilości znalezionych szkodników.

Program można uruchomić w dwóch trybach - graficznym oraz tekstowym. Oba tryby posiadają te same funkcje, przy czym ten drugi może okazać się przydatny przy konfiguracji sprzętowej nie wspierającej trybu graficznego. Warto wspomnieć, że Kaspersky Rescue Disk posiada funkcję automatycznego aktualizowania baz wirusów przez internet.

Narzędzie jest przydatne w sytuacji, gdy poziom uszkodzenia nie pozwala na załadowanie się systemu lub gdy szkodliwe oprogramowanie jest niemożliwe do usunięcia z poziomu uruchomionego Windowsa. Program poza funkcją skanowania i naprawiania komputera posiada również wbudowanego menedżera plików oraz przeglądarkę internetową, co w sytuacji kryzysowej okaże się miłym i przydatnym akcentem ze strony twórców.