Download, sterowniki

Skype: jak usunąć historię rozmów

Autor
Krelian
Data dodania
07.01.2013
Ilość komentarzy
3

Skype pozwala na komunikację tekstową, głosową oraz wideo. W przypadku tej pierwszej, zakończone rozmowy są archiwizowane w bazie programu. Należy pamiętać, że ich domyślne ustawienie nie pozwala na automatyczną kasację zbędnego tekstu. Z jednej strony funkcja pozwala na bezpieczne gromadzenie danych, jednak w praktyce przekłada się to na niepotrzebne zużycie zasobów systemowych. Inna sprawa, kiedy z naszego komputera korzysta więcej osób. Wtedy istnieje zagrożenie, że nasze poufne rozmowy trafią w niepowołane ręce. Na szczęście jest sposób, by temu szybko zaradzić. 

Krok 1:
Otwieramy okno programu Skype i przechodzimy do zakładki Narzędzia, a następnie wybieramy Opcje.

Krok 2:
Klikamy na zakładkę Wiadomości i SMS, znajdującą się w lewym dolnym rogu, a następnie w oknie po prawej stronie wybieramy przycisk Pokaż opcje zaawansowane.

Krok 3:
W nowym oknie po prawej stronie przechodzimy do akapitu Przechowuj historię przez. Domyślnie ustawiona jest opcja Zawsze. Po kliknięciu suwaka możemy jednak wybrać jedną z następujących opcji: nie przechowuj, 2 tygodnie, miesiąc, 3 miesiące, zawsze. Wystarczy kliknąć na wybraną i gotowe. W tej samej lini po prawej stronie mamy również przycisk Wyczyść historię, który po kliknięciu usunie zbędne wiadomości.

Krok 4:
Przechodzimy niżej i klikamy w przycisk Zapisz, aby zapisać nowe ustawienia, lub Anuluj jeśli chcemy anulować czynność.

Dołącz do dyskusji

Michał Majchrzycki

12.02.2014

Hej,

Spróbuj skorzystać z tej aplikacji: https://play.google.com/store/...

Ryszard

12.02.2014

a jak wykasować historię konwersacji w smartfonie/ na skype/,Porada podana przez SKYPE nie działa. po naciśnięciu i przytrzymaniu danego zdania otwiera się tylko opcja kopiuj i zacytuj a oni podają że jest USUń- nie ma. moze ktoś mi podpowie. Mam smartfon z androidem. Dziękuję z góry

NIkuś

06.10.2013

DZiękuje

comments powered by Disqus