W Skype można teraz prowadzić wideorozmowy bez logowania i bez konta. Chcesz stworzyć wideorozmowę ze znajomym lub współpracownikiem, który nie zarejestrował się na Skype ? Nic nie szkodzi. Dzięki funkcji Meet now! w Skype można stworzyć rozmowę wideo bez logowania i bez rejestracji.

Jak prowadzić rozmowy wideo bez konta

Obecna sytuacja sprawia, że dla wielu osób głównym sposobem na spotkanie w cztery oczy jest wideorozmowa przy użyciu smartfona lub laptopa. W sytuacji, gdy ze znajomymi lub współpracownikami możemy zobaczyć się jedynie przez obiektyw kamery takie rozwiązanie jest bardzo wygodne. Aby ułatwić możliwość komunikacji, Microsoft postanowił wprowadzić do Skype funkcję o nazwie "Meet now!". Pozwala ona tworzyć spotkania wideo bez konieczności rejestracji konta i bez logowania.

Skype i nowa funkcja Meet now!

Meet now! to nowa funkcja w komunikatorze Skype, która pozwala tworzyć wideorozmowy bez logowania i rejestracji. Każdy może założyć rozmowę na stronie Skype, a następnie zaprosić do niej znajomych lub współpracowników. Ani założyciel rozmowy, ani osoby biorące w niej udział nie muszą posiadać konta. Zaproszenie odbywa się poprzez wysłanie linku - każda osoba, która kliknie w link, dołączy do rozmowy.

Skype - spotkania bez rejestracji i logowania

W jaki sposób odbywa się rozmowa? Użytkownicy dołączają do konwersacji za pomocą udostępnionego linku. Na komputerach nie jest wymagana instalacja jakichkolwiek programów lub dodatków - wystarczy uruchomić link w przeglądarce Chrome lub Edge. Na urządzeniach mobilnych do otwarcia linku konieczna jest aplikacja Skype, jednak nie trzeba się w niej rejestrować ani logować.

Jak tworzyć wideorozmowy bez logowania poprzez Meet now! na Skype?

Aby tworzyć wideorozmowy bez logowania i rejestracji, należy utworzyć rozmowę na stronie Skype. W tym celu należy wejść w poniższy link:

Przejdź do Skype Meet Now

Wchodząc na powyższą stronę otrzymasz komunikat, że możesz utworzyć bezpłatne spotkanie jednym kliknięciem myszy. Kliknij więc w niebieski przycisk "Utwórz bezpłatne spotkanie".

Utwórz połączenie na Skype Meet Now

Po chwili pojawi się link - to odnośnik, który pozwala innym osobom dołączyć do spotkania. Skopiuj go, a następnie w dowolny sposób prześlij osobie, z którą chcesz porozmawiać. Możesz go wysłać na standardowym komunikatorze tekstowym lub np. przesłać w wiadomości e-mail.

Skopiuj link do rozmowy

Następnie kliknij przycisk "Rozpocznij rozmowę". Spotkanie zostanie utworzone i teraz wystarczy poczekać, aż dołączą pozostałe osoby, które otrzymały link.

Osoba, która otrzymała link musi tylko w niego kliknąć. Pojawi się dla niej możliwość zalogowania na swoje istniejące konto, ale jeśli go nie ma, to nic nie szkodzi - wystarczy wybrać opcję dołączenia jako gość. Skype pozwoli wpisać swoją tymczasową nazwę i dołączyć do wideorozmowy bez konieczności rejestracji lub logowania.

Dołączanie do rozmowy

Jeśli do rozmowy dołączamy z poziomu przeglądarki Chrome lub Edge, to przeglądarka może wyświetlić pytanie, czy zezwolić na dostęp do kamerki internetowej. Kliknij "Zezwól", aby przeglądarka mogła wykorzystać obraz i dźwięk z kamery na potrzeby rozmowy wideo.