Domyślnie ekran w MIUI jest wygaszany po 1 minucie nieaktywności. Możesz jednak skrócić ten czas lub zwiększyć go, w zależności od swoich preferencji. Jak to zrobić?

Jak zmienić czas wygaszania ekranu w Xiaomi

Gdy odkładamy smartfona na biurko, pozostawiając włączony ekran, spodziewamy się, że urządzenie zostanie automatycznie uśpione. Tak też się dzieje, jednak nie każdemu może odpowiadać domyślnie ustawiony czas wygaszania ekranu. Możemy bowiem chcieć, aby ekran był usypiany bardzo szybko lub aby następowało to dopiero po kilku minutach. Wszystko zależy od naszych preferencji i potrzeb. Jeśli chcesz skrócić lub wydłużyć czas, po którym ekran w MIUI jest automatycznie wyłączany (i blokowany), musisz dostosować ustawienia związane z blokadą ekranu i usypianiem urządzenia. Jak to zrobić?

Zmień czas wygaszania ekranu za pomocą ustawień

Na szczęście jest to bardzo proste i odpowiednią opcję znajdziemy w ustawieniach systemowych. Pozwala ona skrócić ten czas do 15 sekund lub wydłużyć go nawet do 10 minut.

Aby skorzystać z tej opcji, przejdź w swoim urządzeniu do aplikacji Ustawienia. Następnie na liście wszystkich ustawień wyszukaj zakładki o nazwie: Ekran zawsze włączony i Ekran blokady. W tym miejscu można dostosować wszystkie ustawienia związane z przełączeniem urządzenia w tryb blokady.

Wejdź do opcji ekranu blokady

Po wejściu do tej zakładki wyszukaj na liście opcji o nazwie Uśpienie. To ona właśnie kontroluje, po jakim czasie ekran zostanie wygaszony. Stuknij w nią palcem - spowoduje to wysunięcie panelu, w którym możesz dostosować czas nieaktywności, po którym urządzenie ma być automatycznie usypianie. Do dyspozycji są następujące wartości:

  • 15 sekund,
  • 30 sekund,
  • 1 minuta (domyślne),
  • 2 minuty,
  • 5 minut,
  • 10 minut.

Wybierz odpowiadają Ci opcję z listy i... gotowe!

Wybierz czas, po jakim ekran ma być usypiany

Od teraz ekran będzie usypiany po wskazanym przez Ciebie czasie. W każdej chwili możesz tu wrócić i zmienić tę opcję na inną wartość.

Jak pozostawić ekran zawsze wybudzony w trakcie ładowania?

Jeżeli chcesz, aby urządzenie nigdy nie było automatycznie wybudzane, możesz skorzystać z opcji Pozostań wybudzony. Utrzymuje ona urządzenie w trybie wybudzenia, niezależnie od tego, ile czasu minie. Innymi słowy, ekran smartfona nigdy nie będzie wygaszany automatycznie dopóki sami tego nie zrobimy.

Jedna uwaga: działa to tylko wtedy, gdy urządzenie jest podłączone do źródła ładowania i do skorzystania z tej opcji trzeba włączyć tzw. opcje programistyczne.

Jeśli nie masz jeszcze włączonych opcji programistycznych w smartfonie, to możesz je bardzo łatwo aktywować. Wejdź do Ustawienia > O telefonie, a następnie stuknij palcem siedmiokrotnie w pole Wersja MIUI.

Włącz opcje programistyczne

Pojawi się komunikat, że "jesteś już programistą". Oznacza to, że opcje programistyczne zostały włączone.

Następnie przejdź do Ustawienia > Dodatkowe ustawienia > Opcje programistyczne. W tym miejscu na liście dostępnych funkcji wyszukaj, a następnie aktywuj opcję Pozostań wybudzony.

Włącz opcję pozostań wybudzony

Po zaznaczeniu tej opcji urządzenie nie będzie automatycznie usypiane, gdy jest jednocześnie podłączone do ładowarki lub innego źródła ładowania (np. do komputera przez USB).