Jeśli szukasz nowego i innego sposobu zapisywania treści w formacie PDF lub po prostu chcesz wiedzieć, jak zapisać zawartość Notatnika w systemie Windows 10 w formacie PDF. W tym artykule dowiesz się, jak używać Notatnika w systemie Windows 10, aby zapisać dowolny tekst w formacie PDF.

Powiązane: Otwarte na komputerze z systemem Windows 10

Wielu osobom może wydawać się, że notatnik to zupełnie zbędne narzędzie zainstalowane na komputerze. Niektórzy w ogóle z niego nie korzystają, jednak jeśli wprowadzasz zmiany w plikach systemowych lub tworzysz pliki wsadowe itp, wtedy jest to dla Ciebie jedno z podstawowych narzędzi.

Notatnik ma możliwość zapisywania treści w innych formatach, co pozwala na zapisywanie plików tekstowych w formacie PDF, a także txt (format tekstowy). Podobnie jak większość rzeczy w systemie Windows 10, ta funkcja nie znajduje się w typowym, oczywistym miejscu i wymaga zagłębienia się w temat, aby załatwić sprawę. Na szczęście nie jest to zbyt skomplikowane, więc kontynuuj, gdy nauczymy Cię czegoś nowego.

Szybkie kroki, aby zapisać zawartość w formacie PDF za pomocą Notatnika w systemie Windows 10.

 1. Otwórz Notatnik.
 2. Wpisz lub skopiuj i wklej część zawartości do nowego dokumentu Notatnika.
 3. Kliknij Plik > Drukuj.
 4. Wybierz Microsoft Drukuj do PDF.
 5. Nazwij plik i zapisz go w lokalizacji na swoim urządzeniu.

Jak zapisywać pliki z Notatnika w formacie PDF w systemie Windows 10?

 • Aby zapisać zawartość Notatnika w formacie PDF, musisz wykonać następujące czynności. Najpierw otwórz narzędzie Notatnik na komputerze, a następnie wpisz lub skopiuj i wklej zawartość do obszaru roboczego.
 • Gdy to zrobisz, kliknij Plik, a następnie Drukuj. Tutaj wybierz Microsoft Print to PDF i nadaj plikowi nazwę przed zapisaniem go w lokalizacji na komputerze.

 • Po zapisaniu pliku możesz uzyskać do niego dostęp i używać go w normalny sposób. Tylko nie oczekuj, że będzie to fantazyjnie wyglądający plik PDF. Będzie to tak proste, jak tylko to możliwe i to jest właśnie super.

Najlepsze alternatywy dla Notatnika w Windows 10 (2021)

Chociaż nie jest to coś, czego przeciętny użytkownik prawdopodobnie kiedykolwiek będzie potrzebował, w ofercie jest sporo różnych alternatyw dla Notatnika. Poniżej wymieniliśmy je według ich popularności. Nawet jeśli nie jesteś użytkownikiem Windows 10 Power, prawdopodobnie słyszałeś o Notatnik++ i kilku innych opcjach z listy.

 1. Notatnik++
 2. FluentNotepad
 3. Bend
 4. PSPad Editor
 5. NoteTab Light Free version
 6. TinyEdit Text Editor
 7. Notepad2
 8. NotepadTabs
 9. TabPad
 10. Glass Notepad