Facebook w końcu pozwala wyświetlić najnowsze posty w kolejności chronologicznej. Nie musisz już opierać się na algorytmie Facebooka, możesz wyświetlać aktualności od najnowszych do najstarszych, chronologicznie, na podstawie daty publikacji. Jak to zrobić?

Facebook - jak wyświetlić najnowsze posty?

Przez długi czas użytkownicy Facebooka byli ograniczeni do przeglądania postów w takiej kolejności, jaką Facebook uznawał za słuszną. Algorytm Facebooka w znany tylko sobie sposób sortował posty w naszym strumieniu aktualności. Oczywiście, miało to na celu przedstawianie nam na samej górze tych treści, które według algorytmu będą dla nas najistotniejsze. W praktyce jednak nie zawsze tak było i algorytm Facebooka powodował, że najnowsze posty od znajomych nie były wyświetlane, za to starsze wpisy z grup czy stron pojawiały się na samej górze.

Wielu użytkowników chciało na Facebooku widzieć, po prostu, najnowsze posty. Proste sortowanie, w którym strumień aktualności wyświetlałby posty chronologicznie na podstawie daty, od najnowszych do najstarszych, bez względu na to, czy dodane zostały przez grupę, stronę bądź dalekiego lub bliskiego znajomego. I taka opcja w końcu się pojawiła! Tak, możesz teraz wyświetlić posty na Facebooku w kolejności chronologicznej, od najnowszych do najstarszych, bez używania jakichkolwiek trików.

Wyświetl najnowsze posty na Facebooku

Opcja ta póki co dostępna jest tylko w aplikacji mobilnej Facebooka na urządzeniach z Androidem i iOS. Upewnij się, że masz zainstalowaną najnowszą wersję aplikacji Facebook, a następnie uruchom ją.

Nowe menu filtrowania postów na Facebooku

Po uruchomieniu przewiń lekko strumień aktualności w dół. Zauważysz, że pod górną belką wysuwa się kolejny pasek narzędziowy, pozwalający odpowiednio filtrować wszystkie posty w strumieniu aktualności. Możesz tu wybrać:

  • Strona główna - standardowy sposób wyświetlania aktualności, w kolejności serwowanej domyślnie przez Facebooka w oparciu o algorytm
  • Ulubione - nowa funkcja, która wyświetla posty od osób lub stron, które oznaczyliśmy jako ulubione
  • Ostatnie - pozwala wyświetlić wszystkie posty w kolejności od najnowszych do najstarszych, bez względu na to, czy pochodzą od stron, grup czy znajomych

Aby wyświetlić najnowsze posty, przełącz się do zakładki Ulubione. Zobaczysz teraz, że zawartość strumienia aktualności się odświeży i wyświetlają się najnowsze posty.

Najnowsze posty na Facebooku

Wszystkie posty są ustawione w kolejności od najnowszych do najstarszych, chronologicznie. Nie ma tu znaczenia, czy post został opublikowany przez znajomego, czy przez stronę - nadrzędnym sposobem sortowania jest data publikacji. To świetne rozwiązanie dla osób, które chcą przeglądać szybko najnowsze posty.

Jak wspomniałem, póki co opcja jest dostępna tylko na urządzeniach mobilnych w oficjalnej aplikacji na Androida oraz iOS. Być może jednak Facebook wkrótce wprowadzi tę opcję również w wersji przeglądarkowej na komputery.