Spotify integruje się z systemem Windows 10, więc przy użyciu klawiszy multimedialnych pojawi się nie tylko suwak głośności, ale okładka albumu i informacja o odtwarzanym utworze. Można to jednak wyłączyć.

Jak wyłączyć okienko głośności Spotify w Windows 10

Windows 10 posiada znacznie bardziej rozbudowane okienko regulacji głośności niż poprzednie wersje systemu. Owszem, standardowo gdy skorzystamy z klawiszy multimedialnych, system wyświetli wąski pasek głośności w górnym lewym rogu ekranu. To jednak ulega zmianie, gdy w systemie odtwarzana jest muzyka z kompatybilnej aplikacji, takiej jak Spotify. Wtedy okienko głośności jest znacznie większe i zawiera przyciski przełączania utworów, a także informację o aktualnie odtwarzanej piosence (nazwa artysty, nazwa utworu, okładka albumu).

Dla wielu jest to przydatny gadżet, są jednak tacy, którym to przeszkadza. Co więcej, okienko to utrzymuje się chwilę na ekranie i przykrywa to, co jest pod nim.

Spotify w oknie głośności

W przypadku wyświetlania informacji o utworze i albumie jest ono dość duże, co może irytować. Na szczęście da się to wyłączyć. Spotify pozwala bardzo łatwo wyłączyć integrację z tą funkcją Windowsa 10.

Wyłączanie nakładki odtwarzacza multimediów w Spotify

Opcja ta w Spotify nosi miano "nakładki odtwarzacza multimediów" i odpowiada za wyświetlanie rozszerzonych informacji o aktualnie odtwarzanym utworze w okienku głośności systemu Windows 10. Wystarczy jednak przełączyć jedną opcję w ustawieniach Spotify, aby się tego pozbyć i przywrócić zwykły, wąski suwak głośności.

Otwórz aplikację Spotify w Windows 10, a następnie kliknij menu z trzema kropkami w górnym lewym rogu. Wysunięte zostanie menu, w którym należy przejść do zakładki Edytuj i wybrać opcję Preferencje.

Spotify - wejdź do preferencji

Pojawią się wszystkie ustawienia Spotify. Przewiń je teraz nieco w dół, aż znajdziesz sekcję o nazwie Opcje wyświetlacza. W tym miejscu znajdziesz poniższy przełącznik:

Po naciśnięciu klawisza obsługi multimediów pokaż nakładkę odtwarzacza multimediów

Wyłącz nakładkę multimedialną Spotify

To właśnie opcja odpowiadająca za wyświetlanie dodatkowych informacji w okienku głośności Windows 10. Przełącz teraz tę opcję suwakiem do pozycji wyłączonej. I gotowe!

Od teraz przy zmianie głośności klawiszami multimedialnymi nie będzie pojawiać się duże okienko z informacją o utworze i przyciskami nawigacyjnymi. Wyświetli się zwykły, mały suwak głośności.