Aplikacja Skype dla Windows 10 (ze Sklepu) otrzymała funkcję wyświetlania ikony w zasobniku systemowym. Kliknięcie w ikonę prawym przyciskiem myszy nie daje jednak opcji jej wyłączenia. Jak zatem wyłączyć ikonę Skype dla Windows 10, jeśli nie korzystamy z tej wersji programu?

Jak wyłączyć ikonę Skype dla Windows 10 w obszarze powiadomień

Ze Skype’a w Windows 10 możemy korzystać na dwa sposoby. Możemy pobrać i zainstalować klasyczną wersję pulpitową Skype z oficjalnej strony lub możemy użyć aplikacji Skype ze Sklepu w Windows 10. Wersja ze Sklepu (czyli aplikacja typu UWP) jest domyślnie zainstalowana w systemie Windows 10 i ostatnio dodano do niej opcję wyświetlania ikony w obszarze powiadomień, takiej samej, jaką posiada klasyczny Skype w wersji pulpitowej.

Problem w tym, że w odróżnieniu od pulpitowej wersji, Skype dla Windows 10 po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na ikonie nie daje opcji zamknięcia programu. Opcja „Wyłącz Skype” tu po prostu nie występuje.

Skype - dwie ikony (klasyczny Skype i dla Windows 10)

Co więcej, jeśli na co dzień korzystamy ze zwykłej, klasycznej wersji Skype, to teraz wyświetlają nam się dwie ikony Skype na pasku zadań – ta z klasycznego Skype oraz ta ze Skype dla Windows 10. Jak zatem pozbyć się ikony Skype dla Windows 10 z paska zadań? Są na to dwa sposoby. Można ukryć ikonę za pomocą ustawień aplikacji Skype dla Windows 10 lub można całkowicie usunąć tę wersję programu i pozostać przy zwykłym Skype.

Sposób #1 – Ukryj ikonę Skype dla Windows 10

Skype dla Windows 10 pozwala całkowicie ukryć swoją ikonę w zasobniku systemowym, ale opcja ta jest ukryta w ustawieniach programu. Wywołaj okno Skype dla Windows 10, a następnie kliknij w ikonę z trzema kropkami, aby wywołać menu programu.

Z rozwijanego menu wybierz „Ustawienia”. Wyświetli się nowe okienko z opcjami. Przejdź do zakładki „Ogólne”.

Wyłącz ikonę Skype dla Windows 10

W tym miejscu znajdziesz opcję „Pokaż Skype’a w obszarze powiadomień”. Wystarczy odznaczyć tę opcję i gotowe. Ikona Skype dla Windows 10 zniknie z zasobnika systemowego.

Sposób #2 – Odinstaluj aplikację Skype dla Windows 10

Jeśli korzystasz na co dzień ze zwykłej wersji Skype, pobranej z oficjalnej strony, to Skype w formie aplikacji UWP dla Windows 10 jest Ci niepotrzebny. Możesz go więc po prostu usunąć i pozostać przy klasycznym Skype.

Odinstaluj Skype

Aby to zrobić, wysuń menu Start w Windows 10 i znajdź na liście programów Skype’a dla Windows 10. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Odinstaluj”. Skype dla Windows 10 zostanie odinstalowany i możesz teraz korzystać ze zwykłej wersji programu.