Download, sterowniki

Jak ustawić ciemny lub kolorowy motyw w Chrome na PC

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
13.02.2019
Ilość komentarzy
2

Google udostępnił nowe motywy kolorystyczne dla przeglądarki Chrome, wśród których znajdziemy ciemny motyw, a także kilka. Nie musisz czekać, aż opcja trybu nocnego pojawi się w Chrome. Możesz skorzystać z oficjalnego motywu z Chrome Web Store już teraz!

Chrome - jak ustawić ciemny motyw?

W dzisiejszych czasach motywy do przeglądarek nie są aż tak popularne, jak kiedyś. Nie warto jednak o nich zapominać! Google postanowił przypomnieć użytkownikom o tym, że Chrome nadal obsługuje motywy, i z tej okazji udostępnił kilkanaście motywów z różnymi wersjami kolorystycznymi.

Nie było by w tym nic nadzwyczajnego ani oryginalnego, gdyby nie to, że wśród nich znajdziemy motyw ciemny, który pełni świetną rolę substytutu dla nadal niedostępnego trybu nocnego z prawdziwego zdarzenia. Owszem, Google cały czas pracuje nad trybem nocnym w Chrome, ale póki co jest on dostępny tylko w testowej wersji Chrome Canary i ma dość ograniczone działanie.

Z pewnością tryb nocny z prawdziwego zdarzenia będzie bardziej rozbudowany niż zwykł motyw, ale jeśli zależy ci na ustawieniu nieco ciemniejszego interfejsu dla okna przeglądarki, to póki co ciemny motyw będzie wystarczający. Jak go ustawić?

Nowe motywy kolorystyczne dla Chrome

Wszystkie nowe motywy są dostępne w Chrome Web Store, skąd możemy je wybrać i zainstalować jednym kliknięciem myszki. Wśród nich znajdziemy ciemny motyw oparty na odcieniach czerni i szarości, a także kilkanaście innych wariantów kolorystycznych. 

Przejdź do nowych motywów kolorystycznych dla Chrome

W powyższym linku znajdziemy 14 nowych motywów, które Google udostępnił. Ciemny motyw dostępny jest pod nazwą ”Just Black”, ale oprócz niego znajdziemy tu także inne zestawy kolorów, dzięki którym przeglądarka uzyska spójny wygląd w wybranych przez nas barwach.

Chrome - nowe motywy

Motywy zmieniają nie tylko kolor górnego paska w Chrome, ale również wpływają na paski narzędzi i zakładek, a także na stronę nowej karty. Po otwarciu nowej karty wyświetla się ekran z szybkim dostępem do Google i często odwiedzanych stron. Standardowo ma on białe tło, ale powyższe motywy dostosowują jego wygląd w taki sposób, aby był spójny z wybranym akcentem kolorystycznym.

Jeśli ciemny motyw nie przypadł ci do gustu, to do dyspozycji masz jeszcze kilkanaście innych wariantów - fioletowy, niebieski, turkusowy, żółty, czerwony, beżowy... jest w czym wybierać. Ustawianie motywu jest bardzo łatwe. Wystarczy wybrać go z listy w Chrome Web Store, a następnie kliknąć “Dodaj do Chrome”.

Chrome - ciemny motyw

W przypadku, gdy motyw nam się znudzi, to w dowolnym momencie możemy go zastąpić innym lub całkowicie wyłączyć i przywrócić oryginalny wygląd. Aby usunąć motyw i powrócić do oryginalnej kolorystyki, wystarczy wysunąć menu Chrome w górnym prawym rogu i wybrać “Ustawienia”. Następnie należy w sekcji “Wygląd” kliknąć w przycisk “Przywróć domyślne”.

Dołącz do dyskusji

Omnislash

13.02.2019

nie podoba mi się, ponieważ tło na stronie głównej chce mieć własne, a nie jakieś czarne, bleee

Omnislash

13.02.2019

nie podoba mi się, ponieważ tło na stronie głównej chce mieć własne, a nie jakieś czarne, bleee

comments powered by Disqus