Fruumo Download

Fruumo to darmowe rozszerzenie do przeglądarki Google Chrome, za pomocą którego zmodyfikujemy i dodamy nowe funkcje do strony startowej, widocznej po otwarciu nowej, czystej karty. Fruumo dodaje widżety pogodowe, zegar, wyszukiwarkę, a także wyświetla subskrypcje RSS oraz powiadomienia z Facebooka. Możemy także ustawić dowolny obraz jako tło nowej karty.

Po zainstalowaniu rozszerzenia nasza strona startowa zostanie automatycznie zmieniona. W środkowej części znajduje się zegar oraz data. Po jego bokach znajdziemy dwa widżety pogodowe. Widżet z lewej strony wyświetla warunki pogodowe, takie jak to, czy pogoda jest słoneczna, deszczowa, pochmurna bądź mglista. Gdy w niego klikniemy, Fruumo wyświetli informacje o innej porze dnia bądź kolejnym dniu. Z kolei z prawej strony znajdziemy klasyczny widżet, który wyświetla temperaturę.

Fruumo posiada także wyszukiwarkę w środkowej części strony. Po wpisaniu frazy (bądź pierwszych liter), rozszerzenie automatycznie przeszuka nasze zakładki oraz zainstalowane aplikacje i wyświetli w rozwijanej liście wyniki. Pozwala to szybko przeszukać nasze zasoby ulubionych stron, zwłaszcza, gdy mamy ich sporo i szukamy czegoś, co dodaliśmy dawno temu.

W dolnej części znajdziemy pasek z przyciskami nawigacyjnymi. Z jego poziomu możemy wysunąć dodatkowe panele z subskrypcjami RSS, powiadomieniami z Facebooka czy też listą zainstalowanych w Chrome aplikacji. Wszystkie elementy wysuwają się bezpośrednio w otwartej stronie - nie otwierają się żadne dodatkowe karty czy okna. Ustawienia rozszerzenia pozwalają na dodawanie nowych subskrypcji RSS, wybranie własnego obrazka jako tło strony startowej czy też zdefiniowanie dokładnej lokalizacji w celu ulepszenia widżetu pogodowego.