W prosty sposób można wyeksportować listę zasubskrybowanych kanałów na YouTube, a następnie zaimportować ją do nowego konta Google. W ten sposób nie utracimy listy swoich ulubionych twórców po zmianie konta. Jak to zrobić?

Przenoszenie subskrypcji na YouTube z jednego konta na drugie

Jeśli na koncie Google mamy zasubskrybowanych sporo kanałów na YouTube, a teraz z jakiegoś powodu musimy przenieść się na nowe konto Google, to z pewnością nie chcemy tracić listy ulubionych twórców. Oczywiście możemy na nowym koncie Google wejść osobno na każdy kanał na YouTube, a następnie kliknąć w przycisk subskrypcji. Jest to jednak czasochłonne zadanie, zwłaszcza, gdy mamy kilkadziesiąt lub kilkaset twórców, których do tej pory subskrybowaliśmy i chcemy ich zachować.

Na szczęście istnieje dużo łatwiejszy sposób na przenoszenie listy zasubskrybowanych kanałów między kontami. YouTube pozwala wyeksportować listę subskrypcji, nie ma jednak opcji ich ponownego importu na drugie konto. Możemy jednak skorzystać z nieoficjalnego narzędzia, które pozwoli zaimportować listę zasubskrybowanych kanałów do nowego konta. Dzięki temu możemy szybko i bezboleśnie przenieść listę zasubskrybowanych kanałów ze starego konta Google na nowe. Jak to zrobić?

Krok 1: Wyeksportuj listę zasubskrybowanych kanałów ze swojego konta na YouTube

Najpierw musimy wyeksportować listę kanałów, które subskrybujemy. Będzie to lista, którą później zaimportujemy na nowym koncie Google. Aby to zrobić, musisz wejść do zakładki „Zarządzanie subskrypcjami” na YouTube. Najprościej to zrobić, klikając bezpośrednio w poniższy link:

Przejdź do zarządzania subskrypcjami na YouTube

Ta podstrona YouTube jest dostępna tylko w starym wyglądzie strony, więc ciężko znaleźć odnośnik do niej z poziomu nowego interfejsu. W tym miejscu znajdziesz listę wszystkich kanałów, które subskrybujesz.

Wyeksportuj swoje subskrypcje na YouTube

Przewiń zawartość strony na sam dół, aż wyświetli się opcja „Eksportuj do czytnika RSS”. To właśnie opcja, dzięki której wyciągniemy z naszego konta listę kanałów, które subskrybujemy. Kliknij w przycisk „Eksportuj subskrypcje” i zapisz w dowolnym miejscu plik z listą kanałów.

Krok 2: Zaimportuj listę zasubskrybowanych kanałów do nowego konta YouTube

Do importu wykorzystamy narzędzie o nazwie YouTube Subscriptions Importer. To strona internetowa, która potrafi odczytać naszą wyeksportowaną listę z kanałami, a następnie zasubskrybować te same kanały na nowym koncie.

Przejdź do YouTube Subscriptions Importer

Wejdź w powyższy link, a następnie kliknij w przycisk „Wybierz plik” i wskaż swój eksportowany plik ze subskrypcjami. Kliknij w przycisk „Import”.

Wybierz plik z listą subskrypcji

Pojawi się nowe okno, w którym musimy się zalogować na nowe konto Google, do którego chcemy zasubskrybować listę kanałów. Wskaż konto i kanał i kliknij w przycisk „Zezwól”. Okno zostanie zamknięte i powrócisz do strony z importerem. Ponownie kliknij w przycisk „Import”.

Potwierdź import subskrypcji na YouTube

Wyświetli się teraz lista wszystkich kanałów, które zostały zasubskrybowane na nowym koncie Google. Po ukończeniu importowania wszystkie twoje zasubskrybowane kanały ze starego konta pojawią się teraz na liście subskrypcji na nowym koncie.