Jeśli korzystasz z Instagrama od dłuższego czasu, istnieje duża szansa, że ​​ucieszysz się z możliwości zmiany wyglądu wiadomości prywatnych. Można to teraz zrobić za pomocą nowo dodanych niestandardowych i domyślnych motywów. Będziesz mógł użyć tego samego procesu do zmiany motywów na Facebooku.

Związane z: Jak zmienić ikonę aplikacji Instagram | Android i iPhone

Instagram istnieje od bardzo dawna, lecz do tej pory w znikomym stopniu skupiał się na funkcji czatu i prywatnej korespondencji między użytkownikami. Możliwości czatu i jego personalizacji były dość ubogie. Chociaż zmiany podstawowych kolorów są dostępne od jakiegoś czasu w prywatnych wiadomościach na Instagramie, w końcu można używać motywów o znacznie większej liczbie szczegółów. Tą funkcję zawiera nowo dodany motyw Halloween.

Obecnie istnieje pięć różnych głównych tematów: Duma, Miłość, Tie Dye, Monochromatyczny i Halloween. Pod nimi kryje się prawie tuzin różnych opcji kolorystycznych dla wszystkich czatów na Instagramie. Wszystkie te motywy są również dostępne w aplikacji Facebook Messenger.

Co ciekawe, wszystkie kroki pokazane poniżej możesz powtórzyć dla aplikacji Facebook Messenger. Zanim rozpoczniesz i zaczniesz wprowadzać zmiany, upewnij się, że Twoje aplikacje Instagram i Messenger są aktualne. Prawdopodobnie są, jednak jeśli nie masz włączonych automatycznych aktualizacji, musisz przeprowadzić aktualizację.

Jak zmienić motywy czatu w wiadomościach prywatnych na Instagramie?

Aby zmienić motyw Instagram DM lub Facebook Messenger, musisz wykonać następujące czynności.

1. Najpierw upewnij się, że masz najnowszą wersję Instagrama / Facebooka.

2. Następnie otwórz aplikację Instagram i wybierz DM (ikona strzałki) w prawym górnym rogu ekranu.

3. Teraz wybierz osobę / czat, dla którego chcesz zmienić motyw czatu.

4. Wewnątrz czatu dotknij ikony (i) w prawym górnym rogu.

5. Następnie dotknij Motyw

6. Na koniec wybierz motyw, który pasuje do twoich osobistych potrzeb. Pamiętaj, że te same motywy działają w Facebook Messenger.

Uwaga: zmiany w Facebook Messenger zostaną zaktualizowane i będą dla obu użytkowników. Motyw na Instagram Direct Message (DM) zmienia się tylko po twojej stronie. Inni użytkownicy nie zobaczą zmiany motywu.

 

Na marginesie…

Krótki samouczek pokazujący, jak szybko i łatwo zwiększyć rozmiar wybranych treści na urządzeniu z systemem iOS 14. Po użyciu opcji zoom będziesz mógł lepiej widzieć zawartość wyświetlaną na ekranie. Jeśli używałeś funkcji powiększania w swojej przeglądarce internetowej, wiesz dokładnie, o czym mowa.

Jak włączyć powiększanie wyświetlacza w iOS 14. Włącz powiększanie wyświetlacza w iOS 14.