Skype został wzbogacony o funkcję nagrywania rozmów głosowych oraz wideo. Nagrania są wykonywane bezpośrednio w Skype, a później są dostępne w konwersacji i każdy z uczestników może je obejrzeć lub odsłuchać.

Skype - jak nagrywać rozmowy wideo i głosowe?

Nagrywanie rozmów na Skype do niedawna było możliwe tylko przy użyciu dodatkowych programów, które łączyły się z komunikatorem i rejestrowały rozmowy głosowe oraz wideo, zapisując je do plików multimedialnych. Teraz użycie takich narzędzi nie jest już konieczne, bowiem Microsoft wprowadził w Skype wbudowaną funkcję nagrywania rozmów głosowych oraz wideo.

Nowa funkcja pozwala nagrywać nasze konwersacje głosowe lub wideo z dowolnym znajomym lub znajomymi. Nagranie jest tworzone bezpośrednio w programie Skype i zapisywane w oknie rozmowy z wybraną osobą lub grupą. Plusem jest to, że nie można nikogo nagrywać po kryjomu – gdy jedna strona włączy nagrywanie rozmowy, to rozmówca od razu jest o tym informowany w oknie czatu. Każda osoba będąca w wideokonferencji lub rozmowie głosowej ma potem pełen dostęp do nagrania.

Jak nagrywać rozmowy wideo i głosowe w Skype?

Nagrywanie jest możliwe w Skype w wersji 8 i nowszych. Opcja ta jest stale udostępniana nowym użytkownikom, więc jeśli jeszcze jej nie masz, to nie martw się – z pewnością wkrótce pojawi się również na twoim koncie.

Rozpoczęcie nagrywania jest bardzo proste, zakładając, że ta opcja jest już dostępna na naszym koncie. Wystarczy, że w trakcie prowadzenia rozmowy wysuniemy menu z opcjami za pomocą przycisku „+”, a następnie z dostępnej listy opcji wybierzemy opcję „Rozpocznij nagrywanie”.

Skype - rozpocznij nagrywanie w Skype na komputerze

W taki sam sposób można to zrobić w mobilnej wersji Skype.  Wystarczy dotknąć przycisku oznaczonego plusem u dołu ekranu, aby wysunąć dostępne opcje.

Następnie należy stuknąć palcem w okrągłą ikoną nagrywania, aby rozpocząć rejestrowanie rozmowy. Informacja o tym, że nagrywanie zostało rozpoczęte będzie udostępniona wszystkim użytkownikom biorącym udział w konwersacji. Pojawi się specjalny banner, który stale informuje, że rozmowa jest rejestrowana.

Skype - nagrywanie rozmowy w wersji mobilnej

Po ukończeniu rozmowy nagranie zostanie automatycznie zapisane na czacie Skype, skąd każdy rozmówca może je odtworzyć.

Nagranie będzie dostępne przez 30 dni. W tym czasie użytkownicy mogą także pobrać lokalną kopię nagrania – na komputerze należy w tym celu kliknąć w przycisk z trzema kropkami obok nagrania i wybrać opcję pobrania pliku. Na urządzeniu mobilnym należy przytrzymać palec na nagraniu i po chwili wybrać opcję zapisania pliku do pamięci lokalnej.

Gdy nagranie zostanie zapisane do pamięci lokalnej telefonu lub na dysk komputera, to będziemy je mieli dostępne na zawsze. Nagranie jest zapisywane w standardowym formacie multimedialnym i nie jest już dalej powiązane ze Skype. Nawet jeśli nagranie zniknie z rozmowy po 30 dniach, to lokalnie zapisany plik nadal będzie dostępny.